«Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին»
Այսօր առավոտյան մեկնարկեց «Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին» տնտեսագիտական ֆորումը, որի ընթացքում նախատեսված զեկույցների ներկայացումն ու քննարկումները շարունակվելու են մինչև օրվա վերջ:
Տեղեկացնենք, որ «Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին» տնտեսագիտական ֆորումը կազմակերպել է «Policy Forum Armenia» միջազգային կազմակերպությունը` Հայաստանում համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հնարավոր ազդեցություններն ու դրա հետևանքները քննարկելու, ինչպես նաև ճգնաժամի բացասական ազդեցությունը մեղմելուն ուղղված գործողություններ նախանշելու նպատակով:
Ֆորումը նպաստելու է ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի միջազգային և Հայաստանի առանձնահատուկ միտումների վերաբերյալ ակտիվ քննարկմանը: Այն ամփոփվելու է կլոր սեղանով, որի ընթացքում ՀՀ գործող և նախկին վարչապետները կներկայացնեն տնտեսական քաղաքականության ապագա ուղղությունները:
Ֆորումին հատուկ հրավիրված հյուրի կարգավիճակով կմասնակցեն Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի նախկին առաջին տեղակալ Սերգեյ Ալեքսաշենկոն, ՌԴ ակադեմիկոս Աբել Աղանբեգյանը, Հունգարիայի ֆինանսների նախկին նախարար Լայոշ Բոկրոշը և այլոք:

«Armenia: facing global crisis» economic forum got underway today morning. The reports and discussions will continue by the end of the day.
«Armenia: facing global crisis» economic forum is held by «Policy Forum Armenia» international organization, to discuss the possible impacts of the world financial-economic crisis on Armenia, as well as predetermine the activities to mitigate the negative impact of the crisis.
The forum is to contribute to the active discussion on the particular tendencies of the financial-economic crisis in the world and in Armenia. The discussion will be followed by a round table, when the Armenian PM-in-office and the former PM will introduce the future directions of the economic policy.
Invited to the forum are the former first deputy chairman of the Russian Central Bank Sergay Alexashenko, Russia’s academician Abel Aghanbegyan, the former Finance Minister of Hungary Lajos Bokros and others.