«Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին»
Այսօր առավոտյան մեկնարկեց «Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին» տնտեսագիտական ֆորումը, որի ընթացքում նախատեսված զեկույցների ներկայացումն ու քննարկումները շարունակվելու են մինչև օրվա վերջ:
Տեղեկացնենք, որ «Հայաստան. դիմակայելով համընդհանուր աղետին» տնտեսագիտական ֆորումը կազմակերպել է «Policy Forum Armenia» միջազգային կազմակերպությունը` Հայաստանում համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հնարավոր ազդեցություններն ու դրա հետևանքները քննարկելու, ինչպես նաև ճգնաժամի բացասական ազդեցությունը մեղմելուն ուղղված գործողություններ նախանշելու նպատակով:
Ֆորումը նպաստելու է ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի միջազգային և Հայաստանի առանձնահատուկ միտումների վերաբերյալ ակտիվ քննարկմանը: Այն ամփոփվելու է կլոր սեղանով, որի ընթացքում ՀՀ գործող և նախկին վարչապետները կներկայացնեն տնտեսական քաղաքականության ապագա ուղղությունները:
Ֆորումին հատուկ հրավիրված հյուրի կարգավիճակով կմասնակցեն Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի նախկին առաջին տեղակալ Սերգեյ Ալեքսաշենկոն, ՌԴ ակադեմիկոս Աբել Աղանբեգյանը, Հունգարիայի ֆինանսների նախկին նախարար Լայոշ Բոկրոշը և այլոք:

«Армения: предотвращая всеобщую катастрофу»
Сегодня утром в Ереване открылся экономический форум «Армения: предотвращая всеобщую катастрофу», в рамках которого будут представляться доклады и проводиться обсуждения.
Сообщим, что организатором форума является международная организация «Policy Forum Armenia». Цель форума – обсудить возможное влияние и последствия финансово-экономического кризиса, а также наметить действия по смягчению негативного воздействия кризиса.
Форум направлен на активное обсуждение международных тенденций кризиса, а также его специфических тенденций в Армении. Итоги форума будут подведены в ходе круглого стола, на котором действующий и бывшие премьер-министры Армении представят направления будущей политики.
В качестве приглашенных гостей на форуме будут присутствуют бывший первый заместитель главы Центробанка России Сергей Алексашенко, академик РАН Абел Агабекян, бывший министр финансов Венгрии Лайош Бокрош и другие.