Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Տոմաշ Կնոտհեին
Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տոմաշ Կնոտհեին` Երևանում իր դիվանագիտական առաքելությունը ավարտելու կապակցությամբ:
Զրույցի ընթացքում Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Կնոտհեին անցած տարիների սերտ համագործակցության համար:
Հ. Աբրահամյանը բարձր գնահատեց դեսպանի աշխատանքը և նշեց, որ վերջին տարիներին հայ-լեհական հարաբերությունները դինամիկ զարգացում են ունեցել բոլոր բնագավառներում:
Զրուցակիցները կարևորեցին ս.թ. ապրիլի վերջին ԱԺ նախագահի Լեհաստան կատարած պաշտոնական այցը, որը նոր լիցք հաղորդեց երկու երկրների հարաբերություններին քաղաքական, առևտրատնտեսական, մշակութային և այլ բնագավառներում:
Այդ համատեքստում Հ. Աբրահամյանը շեշտեց, որ ձևավորված դրական մթնոլորտը թույլ է տալիս լիարժեքորեն օգտագործել հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման հարուստ ներուժը: Նա նաև բարձր գնահատեց Լեհաստանի դերակատարությունը Եվրամիության «Արևելյան գործընկերության» ծրագիրը կյանքի կոչելու գործում:
Ամփոփելով զրույցը` Հ.Աբրահամյանը հաջողություններ մաղթեց դեսպան Կնոտհեին իր ձեռնարկումներում և հույս հայտնեց, որ նա բարեկամական կապը մեր երկրի հետ կշարունակի իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելուց հետո ևս: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Hovik Abrahamyan received Tomash Knothen
Today Hovik Abrahamyan, the president of RA National Assembly received the Polish Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia for finishing his diplomatic mission in Yerevan.
During the talk the head of the Armenian Parliament thanked the ambassador Konthe for the cooperation of the previous years.
H. Abrahamyan highly appreciated the work of the ambassador and mentioned that in the last years the Armenian – Polish relations have had a dynamic development in all spheres.
The two have attached importance to the official visit of RA National Assembly to Poland at the end of April, which stimulated the political, trade, economic, cultural, and other relations of the two countries.
In that context H. Abrahamyan mentioned that the formed positive atmosphere gives an opportunity to use the rich potential of development of Armenian – Polish relations. He also highly appreciated the role of Poland in the realization f the EU project “Eastern Cooperation”.
Summing up the conversation H. Abrahamyan wished Knothe good luck in his projects and hoped that he will continue his friendly relations with our country after finishing his diplomatic mission too, informs the public relations department of the RA National Assembly.