Ադրբեջանում «սեքս» չկա
Վերջին օրերին Ադրբեջանի քաղաքների և գյուղերի փողոցներից սկսել են անհետանալ արտադրամասերի անվանումներով տախտակները: Պատճառը զավեշտական իրավիճակն է, որում հանյտնվել են Ադրբեջանի իշխանությունները:
Ինչպես հայտնել է Թուրան գործակալությանը օտարերկրյա պատվիրակություններից մեկում ունեցած աղբյուրը, բարձրաստիճան օտարերկրյա առաքելության ընդունելության ժամանակ երկրի ղեկավարը սկսել է պատմել Ադրբեջանի` օրինակը չունեցող ձեռքբերումների մասին: Ի պատասխան, օտարերկրյա հյուրերից մեկը հեգնանքով նկատել է, որ ոչինչ չի կարող ասել այլ ոլորտների մասին, բայց սեքսի նկատմամբ վերաբերմունքի առումով Ադրբեջանն իրապես նմանը չունի: Զարմացած նախագահի հարցին հյուրը պատասխանել է, որ երկրի բոլոր ճանապարհների երկայնքով կարելի է տեսնել «sexi» հայտարարություններ («sex»-ը ադրբեջաներեն նշանակում է «արտադրամաս», և այդօրինակ հայտարարությունները տեղադրված են տարբեր մանր ձեռնարկությունների դիմաց` ողջ երկրի տարածքով):
Հյուրի կատակը տհաճ տպավորություն է գործել երկրի ղեկավարության վրա, և տեղական իշխանություններին հանձնարարվել է ամենակարճ ժամկետներում բոլոր հասարակական վայրերից հեռացնել նմանօրինակ հայտարարությունները:

В Азербайджане «секса» нет
В последние дни с улиц городов и поселков Азербайджана стали исчезать надписи с названиями цехов. Причиной этого является комичная ситуация, с которой столкнулись власти Азербайджана.
Как сообщил агентству Туран источник в одной из иностранных делегаций, в ходе приема высокопоставленной иностранной миссии, глава государства стал рассказывать о не имеющих аналогов достижениях страны. На это один из иностранных гостей иронично заметил, что не может сказать о других областях, но по отношению к сексу Азербайджан точно не имеет аналогов. На вопрос удивленного главы государства, гость сказал, что вдоль всех дорог страны можно увидеть объявления "sexi" ("sex" на азербайджанском языке означает "цех" и такие объявления висят перед различными мелкими предприятиями по всей стране).
Шутка гостя произвела неприятное впечатление на руководство страны, и местным властям было поручено в короткие сроки убрать подобные объявления во всех общественных местах. Одновременно будут убраны и сделанные наскоро надписи перед торговыми объектами, цехами и пр.