Ադրբեջանում «սեքս» չկա
Վերջին օրերին Ադրբեջանի քաղաքների և գյուղերի փողոցներից սկսել են անհետանալ արտադրամասերի անվանումներով տախտակները: Պատճառը զավեշտական իրավիճակն է, որում հանյտնվել են Ադրբեջանի իշխանությունները:
Ինչպես հայտնել է Թուրան գործակալությանը օտարերկրյա պատվիրակություններից մեկում ունեցած աղբյուրը, բարձրաստիճան օտարերկրյա առաքելության ընդունելության ժամանակ երկրի ղեկավարը սկսել է պատմել Ադրբեջանի` օրինակը չունեցող ձեռքբերումների մասին: Ի պատասխան, օտարերկրյա հյուրերից մեկը հեգնանքով նկատել է, որ ոչինչ չի կարող ասել այլ ոլորտների մասին, բայց սեքսի նկատմամբ վերաբերմունքի առումով Ադրբեջանն իրապես նմանը չունի: Զարմացած նախագահի հարցին հյուրը պատասխանել է, որ երկրի բոլոր ճանապարհների երկայնքով կարելի է տեսնել «sexi» հայտարարություններ («sex»-ը ադրբեջաներեն նշանակում է «արտադրամաս», և այդօրինակ հայտարարությունները տեղադրված են տարբեր մանր ձեռնարկությունների դիմաց` ողջ երկրի տարածքով):
Հյուրի կատակը տհաճ տպավորություն է գործել երկրի ղեկավարության վրա, և տեղական իշխանություններին հանձնարարվել է ամենակարճ ժամկետներում բոլոր հասարակական վայրերից հեռացնել նմանօրինակ հայտարարությունները:

No “Sex” in Azerbaijan
Recently boards on which are written "workshops" have disappeared from the streets of the Azerbaijani cities and villages. The reason is the funny situation in which the Azerbaijani authorities have found themselves.
As Turan agency has been told by a source in foreign delegation the head of Azerbaijan during the reception of a foreign delegation has told about the achievements of Azerbaijan. In response one of the foreign guests noticed with irony that he can’t say anything about the other spheres but as for the sex Azerbaijan is really unique. In answered to the surprised president he has noted that one can see the expression “sexi” in all the streets of the country (“sexi” in Azerbaijani means “workshop” and this type of announcements you can find all over the country).
The joke of the guest made a bed impression over the authorities of the country and the local bodies are ordered to take away such kind of announcements from the public places.