Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակը մեկնում է Իրան
Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի (խորհրդարանի) նախագահ Օկտայ Ասադովի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնում է Իրան: Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ասադովը կհանդիպի Իրանի իսլամական խորհրդի ժողովի (խորհրդարան) նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ, նրան կընդունեն երկրի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը, ԱԳՆ ղեկավար Մանուչեր Մոթաքին:
«Նախատեսված հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն երկու երկրների հարաբերությունների խորացմանը, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում կապերի զարգացմանը վերաբերող հարցեր»,- ասված է հաղորդման մեջ:
Ադրբեջանական պատվիրակությունն այցի ընթացքում կլինի նաև Իրանի Արևելյան Ադրբեջան շրջանի կենտրոն Թավրիզ քաղաքում, հանդիպումներ կունենա շրջանի ղեկավարության և դրա հոգևոր առաջնորդի հետ:

The speaker of the Azerbaijani Parliament leaves for Iran
The delegation headed by the chairman of Azerbaijani Mili Majlis Oktay Asadov leaves for Iran on 3 day official visit, Ria Novosti informs.
Asadov will meet Assadov will meet the chairman of the Iranian Islamic Parliament Ali Larijani, he will be received by the President, Mahmoud Ahmadinejad and the FM of the country Manouchehr Mottaki.
“On the meeting the sides will discuss issues concerning the deepening of the relations of two countries in economic, cultural and humanitarian areas”, - the source says.
During the visit the delegation will also be in the Eastern part of Iranian Azerbaijan, in Tabriz city, they will have meetings with the authorities of the region and its spiritual leader.