Ադրբեջանում գերի է գտնվում վեց հայ զինծառայող
Այսօր Տավուշի մարզի Իջևանի շրջանի Բերքաբեր գյուղի հատվածում իրականացված ԵԱՀԿ հերթական մոնիտորինգից հետո ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության 9-րդ բաժնի ավագ սպա, փոխգնդապետ Սամվել Ասատրյանը տեղեկացրեց, որ միջազգային կազմերպությունների հետ այժմ աշխատանքներ են իրականացվում` մարտի 3-ի գիշերը Կոթի գյուղի մերձակայքում սպանված ադրբեջանցի զինծառայողների դիակները ադրբեջանական կողմին հանձնելու ուղղությամբ:
Ս.Ասատրյանը նշեց նաև, որ Կոթի գյուղի մերձակայքում տեղի ունեցածի առթիվ հարուցված է քրեական գործ:
Նա հայտնեց, որ այս պահին Ադրբեջանում գերի է գտնվում վեց հայ զինծառայող և այն ընտանիքը, որը հատել էր սահմանը Նախիջևանի ուղղությամբ: Հայաստանում, Ասատրյանի փոխանցմամբ, կա երկու ադրբեջանցի զինծառայող և մեկ քաղաքացիական անձ:

В азербайджанском плену находятся 6 армянских военнослужащих
В азербайджанском плену сегодня находятся шесть армянских военнослужащих, а также одна семья из Армении, которая пересекла армяно-азербайджанскую границу в направлении Нахичевана. Об этом сообщил сегодня журналистам старший офицер 9-го отдела оперативного управления ГШ ВС Армении Самвел Асатрян.
По его словам, в Армении находятся два азербайджанских военнослужащих и одно гражданское лицо.
После завершения мониторинга ОБСЕ в направлении села Беркабер Тавушкской области Армении С.Асатрян сказал, что с международными организациями проводятся соответствующие работы по передаче азербайджанской стороне трупов военнослужащих, убитых в ночь на 3 марта при попытке осуществления диверсии на территории Армении.