ՌԴ նախագահն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ
ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Նրան և ռուսական պատվիրակության մյուս անդամներին հայկական կողմից ուղեկցում էին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ու Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:
Դ. Մեդվեդևը ծաղիկներ դրեց անմար կրակի մոտ ու հիշատակի ծառուղում ծառ տնկեց:
Նշենք, որ Դ. Մեդվեդևը Հայաստան է ժամանել այսօր ժամը 19.30-ին: Զվարթնոց օդանավակայանից նա անմիջապես ուղևորվել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Այնուհետև Դ. Մեդվեդևը կուղևորվի ՀՀ նախագահական նստավայր, որտեղ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի անունից` ի պատիվ ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի և նրա տիկնոջ, կտրվի պետական ճաշ:

Medvedev laid wreath at the memorial of Armenian Genocide victims
The Russian president Dmitry Medvedev laid a wreath at the memorial of the victims of the Armenian Genocide. He and the other members of the Russian delegation were accompanied by the Armenian Foreign Minister and Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan.
D. Medvedev laid flowers at the eternal flame and planted a tree at the alley of memory.
D. Medvedev has arrived at Armenia today at 19:30. He has directly left for Tsitsernakaberd from Zvartnots Airport.
Later D. Medvedev will leave for the RA Presidential Residence where they will be given an official dinner on behalf of the Armenian President Serzh Sargsyan and the first lady Rita Sargsyan honoring Russian President Dmitri Medvedev and his wife.