Պաղեստինի առաջնորդը քննադատել է Ահմադինեժադին
Պաղեստինի ինքնավարության ղեկավար Մահմուդ Աբբասը քննադատության է ենթարկել Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի այն հայտարարությունը, թե խաղաղության հաստատման նպատակով սեպտեմբերի 2-ին Վաշինգտոնում մեկնարկած իսրայելա-պաղեստինյան բանակցությունները մատնված են ձախողման:
«Ազատություն» ռուսաստանյան ռադիոկայանը տեղեկացնում է, որ Պաղեստինի ղեկավարությունը հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ, որում նշում է, որ Ահմադինեժադն «իրավունք չունի խոսել պաղեստինցիների և Պաղեստինի մասին իրանական ժողովրդի անունից, որին նա ճնշում է և չէր ղեկավարի, եթե չկեղծեր ընտրությունները»:
Ուրբաթ օրը «Երուսաղեմի օրվա» առթիվ կազմակերպված ցույցի ժամանակ Իրանի նախագահը դատապարտել էր Իսրայելի հետ բանակցային սեղանին նստելու Պաղեստինի ղեկավարության պատրաստակամությունը:

Mahmoud Abbas slams Mahmoud Ahmadinejad
In response to Iranian President Mahmoud Ahmadinejad’s criticism of the Palestinian Authority reentering direct negotiations with Israel, the Palestinian President’s office lashed out Saturday, saying Ahmadinejad has no right to comment on Palestine.
The Iranian President, “who does not represent the Iranian people, who falsified elections and took power by fraud does not have the right to talk about Palestine, its President or its representatives,” Russian Service of Radio Liberty cited the Palestinian Authority press service.
Celebrating Jerusalem Day in Iran Friday, Ahmadinejad called Abbas a hostage of Israel, the report said, and further remarked that Abbas has no right to make concessions in the name of the Palestinian people.