Պաղեստինի առաջնորդը քննադատել է Ահմադինեժադին
Պաղեստինի ինքնավարության ղեկավար Մահմուդ Աբբասը քննադատության է ենթարկել Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի այն հայտարարությունը, թե խաղաղության հաստատման նպատակով սեպտեմբերի 2-ին Վաշինգտոնում մեկնարկած իսրայելա-պաղեստինյան բանակցությունները մատնված են ձախողման:
«Ազատություն» ռուսաստանյան ռադիոկայանը տեղեկացնում է, որ Պաղեստինի ղեկավարությունը հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ, որում նշում է, որ Ահմադինեժադն «իրավունք չունի խոսել պաղեստինցիների և Պաղեստինի մասին իրանական ժողովրդի անունից, որին նա ճնշում է և չէր ղեկավարի, եթե չկեղծեր ընտրությունները»:
Ուրբաթ օրը «Երուսաղեմի օրվա» առթիվ կազմակերպված ցույցի ժամանակ Իրանի նախագահը դատապարտել էր Իսրայելի հետ բանակցային սեղանին նստելու Պաղեստինի ղեկավարության պատրաստակամությունը:

Махмуд Аббас подверг критике Махмуда Ахмадинежада
Глава Палестинской автономии Махмуд Аббас подверг критике слова президента Ирана Махмуда Ахмадинежада о том, что возобновившиеся 2 сентября в Вашингтоне прямые израильско-палестинские переговоры о мире обречены на провал.
Как сообщает российская служба радио “Свобода”, согласно заявлению пресс-службы Аббаса, Ахмадинежад не имеет права говорить о палестинцах и палестинском руководстве от имени иранского народа, который он подавляет и которым не смог бы руководить, если бы не махинации на выборах.
В пятницу, выступая на антиизраильском митинге по случаю так называемого "Дня Иерусалима", иранский президент осудил действия палестинских властей за вступление в переговоры с Израилем.