Բորդյուժան Բելառուսում կքննարկի երևանյան պայմանավորվածությունները
Այսօր Բելառուս է ժամանելու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան: Այդ մասին հայտնում է Ինտերֆաքսը` հղելով Բելառուսի ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Նախատեսվում է, որ այցի ընթացքում Ն.Բորդյուժան կհանդիպի Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի ղեկավարության, ԱԳՆ և Պաշտպանության նախարարության ներկայացւցիչների հետ:
«Հանդիպման ժամանակ կողմերը կքնարկեն ՀԱՊԿ անդամ-երկրների արտաքին քաղաքական արձագանքման համակարգման մակարդակի բարձրացման հարցերը, 2010 թվականի օգոստոսի 20-22-ը Երևանում կայացած ՀԱՊԿ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի պայմանավորվածությունների իրականացումը, ինչպես նաև` Կազմակերպության գործունեության ֆինանսական և կազմակրեպչական բաղադրյալը»,- ըստ աղբյուրի` ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Генсек ОДКБ в Белоруссии обсудит ереванские договоренности
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николай Бордюжа прибудет в Белоруссию с визитом во вторник, сообщили агентству "Интерфакс-Запад" в пресс-службе МИД республики.
В ходе визита Н.Бордюжа, как ожидается, проведет встречи с руководством Совета Безопасности, МИД и министерства обороны Белоруссии, отметили в пресс-службе.
"Во время встреч стороны обсудят вопросы повышения уровня координации внешнеполитического реагирования государств - членов ОДКБ, реализации договоренностей, достигнутых во время неформального саммита ОДКБ в Ереване 20-22 августа 2010 года, а также финансовую и организационную составляющую деятельности ОДКБ", - пояснили в МИД.