Բորդյուժան Բելառուսում կքննարկի երևանյան պայմանավորվածությունները
Այսօր Բելառուս է ժամանելու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան: Այդ մասին հայտնում է Ինտերֆաքսը` հղելով Բելառուսի ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Նախատեսվում է, որ այցի ընթացքում Ն.Բորդյուժան կհանդիպի Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի ղեկավարության, ԱԳՆ և Պաշտպանության նախարարության ներկայացւցիչների հետ:
«Հանդիպման ժամանակ կողմերը կքնարկեն ՀԱՊԿ անդամ-երկրների արտաքին քաղաքական արձագանքման համակարգման մակարդակի բարձրացման հարցերը, 2010 թվականի օգոստոսի 20-22-ը Երևանում կայացած ՀԱՊԿ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի պայմանավորվածությունների իրականացումը, ինչպես նաև` Կազմակերպության գործունեության ֆինանսական և կազմակրեպչական բաղադրյալը»,- ըստ աղբյուրի` ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Bordyuzha to visit Belarus
On September 7, Secretary General of the Collective Security Treaty Organization Nikolay Bordyuzha is due to visit Belarus, Interfax reported citing the Belarusian Foreign Ministry press office.
During his visit, Nikolay Bordyuzha is scheduled to meet with the leaders of the Belarus Council of Security, Foreign Ministry, Defense Ministry.
“The Parties will discuss stronger coordination of foreign response by the CSTO member states, implementation of agreements reached at the CSTO informal summit in Yerevan on August 20-22, financial and logistical components of CSTO activities,” Russian Foreign Ministry said, according to Interfax.