ՀՀ նախագահն այցելեց «Գրանդ Քենդի» արտադրամասերը
«Գրանդ Քենդի» ընկերության 10-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելեց ընկերության արտադրամասերը, ծանոթացավ կատարված աշխատանքներին, արտադրությանը և հետագա ներդրումային ծրագրերին:
Մասնավորապես, երկրի ղեկավարը ծանոթացավ կոնֆետի, պաղպաղակի, սուրճի, քաղցրավենիքի արտադրամասերի աշխատանքների հետ, ինչպես նաև այցելեց այս տարի բացված թխվածքաբլիթի արտադրամասը:
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ հայտնեց «Գրանտ Քենդի» ՍՊԸ սեփականատեր Կարեն Վարդանյանը, 10 տարվա ընթացքում կազմակերպության աշխատողների թիվը հասել է երկու հազարի, կատարվել է 11 միլիարդ 534 միլիոն դրամի ներդրում: Ըստ ընկերության սեփականատերի` 10 տարվա ընթացքում պետբյուջե է վճարվել 12 մլրդ 131 մլն դրամ:

Президент Армении посетил компанию «Grand Candy»
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня производственные цеха кондитерской компании «Grand Candy», которая празднует 10-летие со дня основания.
Президент Армении ознакомился с проделанной работой, производственным циклом и дальнейшими инвестиционными планами.
В беседе с журналистами владелец компании Карен Варданян заявил, что в течение 10 лет число работников достигло двух тысяч, инвестировано 11 млрд. 534 млн. драмов. В течение 10 лет в государственный бюджет выплачено налогов на сумму 12 млрд. 131 млн. драмов.