Բաքուն վերադարձրել է Մանվել Սարիբեկյանի դին
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանի Իջևան-Ղազախ հատվածում այսօր ադրբեջանական կողմը փոխանցել է զոհված ՀՀ քաղաքացի Մանվել Սարիբեկյանի դին:
Ինչպես հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամլո խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը`հայկական կողմը նույն սահմանահատվածում փոխանցել է շուրջ ինն ամիս առաջ Հայաստանի սահմանն ապօրինի հատած Ադրբեջանի քաղաքացի 47-ամյա Էլդար Տագիևին:
Մամլո խոսնակը նշեց, որ գերիների փոխանցումը տեղի է ունեցել համաձայն հոկտեմբերի 27-ին Աստրախանում Ռուսաստանի նախագահ Դ.Մեդվեդևի կողմից նախաձեռնած ՀՀ և ԱՀ նախագահներ Ս.Սարգսյանի և Ի.Ալիևի միջև ձերքբերված պայմանավորվածությունների:

Baku retuned Manvel Saribekyan’s body
Today the Azerbaijani side on the Ijevan – Ghazakh region of the Armenian and Azerbaijani border has transferred the body of the deceased citizen Manvel Saribekyan.
As the spokesman of the Armenian Defense Minister David Karapetyan informed about nine months ago the Armenian side on the same part of the border had transferred the 47-year-old Azerbaijani citizen Eldar Tagiev who had crossed the Armenian border illegally.
Spokesman noted that the transfer of prisoners has taken place according to the agreement reached on October 27, in Astrakhan between the presidents of Armenia and Azerbaijan S. Sargsyan and I. Aliev initiated by the Russian President D. Medvedev.