Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 1-ին կմեկնի Վիեննա
Մարտի 1-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վիեննա, ուր նախատեսված են նրա հանդիպումներ Ավստրիայի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, Ավստրիայի մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոյի հետ և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում:
Մարտի 3-ին նախարար Նալբանդյանը Բրատիսլավայում կմասնակցի Վիշեգրադյան քառյակի և ԵՄ Արևելյան Գործընկերության ծրագրի անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը:

Edward Nalbandian to travel to Vienna on March 1
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian will leave on a two-day official visit to Vienna on March 1 to meet with high-ranking Austrian executive and legislative officials, MFA press office said.
In Vienna, Edward Nalbandian is also scheduled to meet with OSCE Secretary General Marc Perrin de Brichambaut and to deliver a speech at the meeting of the OSCE Permanent Council.
Minister Nalbandian will attend Visegrád Four meeting and Eastern Partnership Foreign Ministers Meeting on March 3 in Bratislava.