Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 1-ին կմեկնի Վիեննա
Մարտի 1-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Վիեննա, ուր նախատեսված են նրա հանդիպումներ Ավստրիայի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, Ավստրիայի մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում կունենա նաև ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Մարկ Պերեն դե Բրիշամբոյի հետ և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ մշտական խորհրդի նիստում:
Մարտի 3-ին նախարար Նալբանդյանը Բրատիսլավայում կմասնակցի Վիշեգրադյան քառյակի և ԵՄ Արևելյան Գործընկերության ծրագրի անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպմանը:

Глава МИД Армении посетит с рабочим визитом Вену и Словакию
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян отбудет 1 марта с двухдневным официальным визитом в Вену, где запланированы его встречи с высокопоставленными представителями исполнительной и законодательной власти Австрии.
Как сообщает пресс-служба МИД, в австрийской столице министр иностранных дел Армении встретится также с генеральным секретарем ОБСЕ Марком Переном де Бришамбо и выступит на заседании постоянного совета ОБСЕ.
3 марта Эдвард Налбандян примет участие во встрече министров иностранных дел стран Вышеградской четверки и Программы Восточного партнерства ЕС в Братиславе.