Նկարչական մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն հոկտեմբերի 14-ից 18-ը
Այսօր համահայկական նկարչական մրցույթի մեկնարկից անմիջապես հետո կգործի մրցույթի պաշտոնական կայքը` www.paintingday.sunchild.org, որտեղ իրենց նկարների օն-լայն տարբերակները տեղադրելու հնարավորություն կունենան աշխարհի տարբեր ծայրերում ապրող 5-16 տարեկան բոլոր երեխաները:
Այս տարվա մրցույթի թեմաներն են` «Իմ երազած կենդանաբանական այգին», «Իմ հայրենի բնությունը», «Ես ծառ եմ»: Այս մասին տեղեկացնում են «Արևորդի» բնապահպանական կազմակերպության հանրային կապերի բաժնից:
Մրցույթը կշարունակվի մինչև 2011 թ-ի սեպտեմբերի 1-ը: Հաղթողներին որոշելու են ոչ միայն անկախ ժյուրին, այլև մրցույթի կայքէջի այցելուները: Քվեարկությունից ստացված ողջ հասույթը տրամադրվելու է Երևանի կենդանաբանական այգուն: Համահայակական նկարչական 4-րդ մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն հոկտեմբերի 14-ից 18-ը կայանալիք «Արևորդի» 3-րդ բնապահպանական միջազգային փառատոնի շրջանակում:
Հիշեցնենք, որ համահայկական նկարչական մրցույթն իրականացվում է 2008 թ-ից: Նախորդ տարի մրցույթին ներկայացվել են ավելի քան 2500 նկարներ, որոնցից շուրջ 500-ը` սփյուռքից:

Results of painting contest to be summed up on October 14-18
Today just after the launch of the pan-Armenian painting competition the official site of the contest will be set on www.paintingday.sunchild.org where all the children in the world will have the opportunity to download their paintings.
The themes of the contest of this year are “The Zoo I have dreamed of”, “Nature of my homeland”, “I am a tree”, informs the press service of the “Arevordi” Nature protection organization.
The contest is to go on till September 1, 2011. The winners will be decided not only by the independent jury but also by the visitors of the site. The results of the 4th pan-Armenian painting will be summed up on October 14-18, in the framework of the 3rd international nature protection festival to be held by “Arevordi”.