Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լիբանանի ԱԺ նախագահը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով հոկտեմբերի 3-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լիբանանի Ազգային ժողովի նախագահ Նաբիհ Բըրրիի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ Լիբանանի Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Հոկտեմբերի 4-ին նախատեսվում է Լիբանանի խորհրդարանի նախագահի ելույթը ԱԺ նիստում:
Նաբիհ Բըրրիի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

Speaker of Lebanese Parliament to visit to Armenia
A delegation led by Speaker of the Lebanese Parliament Nabih Berri will arrive on a three-day official visit to Armenia on October 3.
Nabih Berri will meet with President Serzh Sargsyan, National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan, His Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, Prime Minister Tigran Sargsyan, Foreign Minister Edward Nalbandian.
The Lebanese Parliament Speaker will address the National Assembly on October 4.
The Lebanese delegation will visit Tsitsernakaberd to lay a wreath at the memorial of the Armenian Genocide victims, the National Assembly press office said.