Վարսավիրանոցում 6 մարդ է սպանվել
Կալիֆորնիայի Սիլ-Բիչ քաղաքի վարսավիրանոցում այս գիշեր տեղի ունեցած հրաձգության արդյունքում 6 մարդ զոհվել է, երեքը վիրավորվել են։ Այս մասին տեղեկացնում է CBS Los Angeles-ը։
Վիրավորները տեղափոխվել են հիվանդանոց, նրանց վիճակը ծայրահեղ ծանր է։
Ոստիկանությունն արդեն ձեռբակալել է այս հանցագործության մեջ կասկածվող մեկին։ Ձեռբակալության ժամանակ, որը տեղի է ունեցել դեպքի վայրից մոտ 1կմ հեռու, ենթադրյալ հանցագործը դիմադրություն ցույց չի տվել։ Ոստիկանության աշխատակիցները խուզարկել են նրա մեքենան, որտեղից մեծ քանակությամբ զենք են հայտնաբերել։
Առայժմ նրա ինքնության մասին ոչինչ պարզ չէ։ Պարզ չէ նաև, թե ի՞նչն է դրդել՝նրան նման հանցագործություն կատարելուն։

Перестрелка в салоне красоты в Калифорнии: убиты 6 человек
В калифорнийском городе Сил-Бич произошла перестрелка в салоне красоты, в результате чего были убиты 6 человек. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на сайт газеты Los Angeles Times.
По другим данным, жертвами стрельбы стали 7 человек. Агентство Associated Press, в свою очередь, передает, что 3 человека ранены и находятся в критическом состоянии. По словам очевидцев, инцидент произошел в салоне Meritage.
Отмечается также, что подозреваемый уже находится под стражей. У него изъято несколько видов оружия. Другие подробности не сообщаются.