Հրաչյա Աղաջանյանը հավատարմագրերն է հանձնել Դանիայի թագուհուն
ՀՀ ԱԳ նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 14-ին Դանիայում` Ֆրեդենսբորգ պալատում, Դանիայի Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Աղաջանյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Դանիայի Թագուհի Մարգրեթ Երկրորդին:
Թագուհին, շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթելով աշխատանքում, հույս է հայտնել, որ Դանիայում Հայաստանի դեսպանության հիմնումը կնպաստի հայ-դանիական հարաբերությունների զարգացմանը և ընդլայնմանը: Դանիայի Թագուհին խնդրել է իր բարեմաղթանքները փոխանցել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին և հայ ժողովրդին:
Պաշտոնական արարողությանը հետևած առանձնազրույցի ժամանակ անդրադարձ է կատարվել մի շարք միջազգային և տարածաշրջանային հարցերի:

The RA MFA press, information and public relations department reported that Armenia’s Ambassador to Denmark Hrachya Aghajanyan presented his credentials on October 14 to Queen Margrethe II.
The Queen congratulated Ambassador on his appointment, wished him success in his diplomatic mission. She expressed hope that opening of Armenia’s Embassy in Denmark will contribute to development and expansion of bilateral relations. The Queen asked to convey her best wishes to President Serzh Sargsyan and the Armenian people.
The official ceremony was followed by a private conversation during which they touched upon a number of regional and international issues.