Բակո Սահակյանն այցելել է Շահումյանի շրջան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին այցելել է Շահումյանի շրջան և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը հատուկ ընդգծել է արդեն իսկ մեկնարկած Սոտք-Քարվաճառ մայրուղու կառուցման կարևորությունը՝ այն համարելով մեր հանրապետության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրերից մեկը, որը պետք է իրականացվի բարձր որակով և սահմանված ժամկետներում:
Երկրի ղեկավարը նաև հանդիպումներ է ունեցել շրջանի մի շարք համայնքներում և քննարկել այնտեղ առկա խնդիրները:
ԼՂՀ նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan visited Shahoumyan region
On 23 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the Shahoumyan region and inspected the activities carried out there.
The President put special emphasis on the Sotk-Karvachar highway being built now considering it among the most important strategic programs for the entire republic and added that it should be realized with proper quality and completed in the set deadline.
The Head of the State also held meetings in several communities of the region and discussed existing there issues.
Premier Ara Haroutyunyan, minister of energy and natural resources of the Republic of Armenia Armen Movsissyan and other officials accompanied the President, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reported.