Ղարաբաղ Տելեկոմը 5000 ինտերնետ բաժանորդ ունի
Ղարաբաղ Տելեկոմի ինտերնետ բաժանորդների թիվը օրեցօր աճում է: Հոկտեմբեր ամսում արձանագրվեց 5000-րդ բաժանորդը: Դա Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչուհի Արևհատ Հակոբյանն էր: Այս մասին հաղորդում են ընկերությունից:
Այդ կապակցությամբ Ղարաբաղ Տելեկոմի գլխավոր տնօրենի տեղակալ պ-ն Գեորգես Տերտերյանը հանդիպեց տիկին Հակոբյանին և մատուցեց հաճելի անակընկալ` HP Mini նեթբուք: Հանձնելով նվերը` պ-րն Տերտերյանը նշեց, որ Ղարաբաղ Տելեկոմի հիմնական նպատակն է դառնալ յուրաքանչյուր բաժանորդի ընկեր, ինչի համար ընկերությունը ջանասիրությամբ աշխատում է սակագների բարելավման և ծառայությունների որակի կատարելագործման ուղղությամբ:
Այսպես, օրինակ, 2010 թվականի նոյեմբեր ամսից առ այսօր, գրեթե 1 տարվա ընթացքում, Ղարաբաղ Տելեկոմը մոտ 40 անգամ իջեցրել է ինտերնետ կապի ծառայությունների սակագները և կազմակերպել մեծ արձագանք ստացած ակցիաներ, որի արդյունքում Ղարաբաղ Տելեկոմի ինտերնետ բաժանորդների թիվը 6 ամսվա ընթացքում 486-ից հասել է 5000–ի:

Карабах все больше «подключается» к Интернету: 5000-й абонент
Число пользователей глобальной сети Интернет в Нагорно-Карабахской республике растет с каждым днем: в октябре был зарегистрирован 5000-й абонент «Карабах Телекома».
Как сообщает пресс-служба компании, счастливчиком оказалась жительница города Степанакерт Ареват Акопян. По этому поводу заместитель генерального директора «Карабах Телекома» Георгес Тертерян встретился с А. Акопян и преподнес ей приятный сюрприз, подарив нетбук HP Mini.
Вручая подарок, Г. Тертерян отметил, что главная задача «Карабах Телекома» – стать другом для каждого абонента, и с этой целью компания с усердием работает над улучшением тарифов и качества услуг.
Так, к примеру, с ноября 2010 года по сей день, примерно за год, «Карабах Телеком» снизил тарифы на интернет почти в 40 раз и организовал акции, имевшие большой отклик среди населения, в результате чего число интернет-пользователей компании в течение 6 месяцев выросло с 486 до 5000.