Հակառակորդի արձակած գնդակից զոհվել է ՊԲ ժամկետային զինծառայող
Նոյեմբերի 20-ին ժամը 08:50-ի սահմաններում հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում (Կուրոպատկինոյի ուղղություն) ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից կրծքավանդակի շրջանում ստանալով հրազենային մահացու վիրավորում, զոհվել է ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1992թ. ծնված Միհրան Արմենի Մարգարյանը:
Այդ մասին տեղեկացնում են պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունից:
«Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից շփման գծի ողջ երկարությամբ ծավալված նախահարձակ գործողությունները, որոնք հիմնականում իրականացվում են դիպուկահար զինատեսակներից, մեկ անգամ ևս փաստում են, որ պաշտոնական Բաքուն ոչ միայն չի կատարում միջազգային տարբեր մակարդակներում տեղի ունեցած բանակցություններում ձեռքբերված հրադադարի ռեժիմի պահպանման պահանջները, այլև օր-օրի առավել լկտի և սանձարձակ բնույթ է հաղորդում իր ագրեսիվ ձեռնարկումներին:
Առաջնային գծում տեղի ունեցած մահվան ելքով հերթական միջադեպը կրկին հաստատում է, որ ադրբեջանական կողմը ոչ միայն չի հարգում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված միջազգային ջանքերը, այլև նպատակային քայլեր է իրականացնում տարածաշրջանային լարվածությունը խորացնելու ուղղությամբ: Հանգամանք, որը ղարաբաղյան կողմին ստիպում է իր հետագա գործողություններում լինել առավել կոշտ, իսկ պատասխաններում` համարժեք»,ասված է ՊԲ հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 19-ին նույնպես հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից ժամկետային զինծառայող էր մահացել:

From a gunshot wound to the chest at the NKR-Azerbaijan contact line in the southeastern direction (in the direction of Kuropatkino) at around 08:50, on November 20, contract serviceman of NKR Defense Army, Mihran Margaryan who was19 years old, died while on military duty, the press service of NKR Defense Army reported. He was killed by Azerbaijani fire.
“The attacks of Azerbaijan along the line of contact, which are mostly implemented from sniper rifles, once again confirm the fact that official Baku not only does not implement the ceasefire agreement reached at various international-level negotiations but also becomes more and more impudent in its hostile actions.
A regular incident with fatal outcome at the contact line once again comes to confirm the fact that the Azerbaijani side not only does not respect the international efforts towards peaceful settlement of the conflict but also takes decisive steps towards aggravating tension in the region. This is a circumstance that forces the Karabakh side to be stricter in its further actions and to be adequate in its responses,” the Defense Army said.