Հակառակորդի արձակած գնդակից զոհվել է ՊԲ ժամկետային զինծառայող
Նոյեմբերի 20-ին ժամը 08:50-ի սահմաններում հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում (Կուրոպատկինոյի ուղղություն) ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից կրծքավանդակի շրջանում ստանալով հրազենային մահացու վիրավորում, զոհվել է ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1992թ. ծնված Միհրան Արմենի Մարգարյանը:
Այդ մասին տեղեկացնում են պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունից:
«Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից շփման գծի ողջ երկարությամբ ծավալված նախահարձակ գործողությունները, որոնք հիմնականում իրականացվում են դիպուկահար զինատեսակներից, մեկ անգամ ևս փաստում են, որ պաշտոնական Բաքուն ոչ միայն չի կատարում միջազգային տարբեր մակարդակներում տեղի ունեցած բանակցություններում ձեռքբերված հրադադարի ռեժիմի պահպանման պահանջները, այլև օր-օրի առավել լկտի և սանձարձակ բնույթ է հաղորդում իր ագրեսիվ ձեռնարկումներին:
Առաջնային գծում տեղի ունեցած մահվան ելքով հերթական միջադեպը կրկին հաստատում է, որ ադրբեջանական կողմը ոչ միայն չի հարգում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված միջազգային ջանքերը, այլև նպատակային քայլեր է իրականացնում տարածաշրջանային լարվածությունը խորացնելու ուղղությամբ: Հանգամանք, որը ղարաբաղյան կողմին ստիպում է իր հետագա գործողություններում լինել առավել կոշտ, իսկ պատասխաններում` համարժեք»,ասված է ՊԲ հայտարարության մեջ:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 19-ին նույնպես հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից ժամկետային զինծառայող էր մահացել:

Еще один армянский военнослужащий погиб от вражеской пули
Военнослужащий срочной службы Армии обороны НКР Мигран Арменович Маргарян, 1992 г. рождения, был убит 20 ноября в районе 08:50 выстрелом противника во время боевого дежурства на боевом посту одной из воинских частей в юго-восточном направлении (направление Куропаткино)
Как сообщили в пресс-службе Армии обороны НКР, солдат получил огнестрельное ранение в грудь, несовместимое с жизнью.
«Агрессивные действия на линии соприкосновения, которые в основном осуществляются из различных видов снайперского оружия, вновь подтверждают, что официальный Баку не только не выполняет требования по соблюдению режима прекращения огня, достигнутые в ходе переговоров на различных международных уровнях, но и с каждым днем придает своим действиям более разнузданный и агрессивный характер.
Очередной инцидент с летальным исходом на передовой линии вновь подтверждает, что азербайджанская сторона не только не уважает усилия международных посредников, направленные на мирное урегулирование, но и умышленно прибегает к действиям, нацеленным на углубление регионального напряжения. Обстоятельство, которое вынуждает карабахскую сторону быть более жесткой в своих последующих действиях и отвечать соответственно», - говорится в сообщении Армии обороны НКР.
Напомним, что утром 19 ноября в результате действий азербайджанского снайпера на боевых позициях одной из воинских частей южного направления Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб несущий на посту боевое дежурство военнослужащий-срочник Арен Арменович Симонян, 1992г.р.