![Լոս Անջելեսում հանդիպել է բարերար Հարութ Բրությանին](https://www.aysor.am/news_images/123/366070_1/f546ce9a65fa12_546ce9a65fe03.thumb.jpg)
Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել բարերար Հարութ Բրությանի հետ և քննարկել ԼՂՀ-ում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր: Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախին մշտապես սատարելու համար` հույս հայտնելով, որ նա այսուհետ էլ ակտիվ մասնակցություն կունենա մեր հանրապետության զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Հայաստան« համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan meets Harout Broutyan
On 21 November President Bako Sahakyan received in Los Angeles philanthropist Harout Broutyan and discussed with him issues related to carrying out different projects in the NKR.
The President expressed gratitude to the philanthropist for continuous support shown to Artsakh and hoped that he would continue to take an active part in the development of our republic, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.
Executive director of the “Hayastan” All-Armenian fund Ara Vardanyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and other officials partook at the meeting.