Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Նախարար Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Չարլզ Լոնսդեյլին` հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և հաջողություններ մաղթել հետագա դիվանագիտական գործունեության մեջ:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին արդյունավետ համագործակցության համար և բարձր գնահատել Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումները:

Сейран Оганян принял посла Великобритании в Армении
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Великобритании в РА Чарльза Лонсдейла, в связи с завершением дипломатической миссии.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, С.Оганян поблагодарил Чарльза Лонсдейла за вклад в дело развития армяно-британского военного сотрудничества и пожелал успехов в дальнейшей дипломатической деятельности.
Посол в свою очередь выразил признательность главе оборонного ведомства Армении за эффективное сотрудничество и высоко оценил реализуемые в Армении оборонные реформы.