Orange-ը մեկնարկում է համագործակցություն ԵՊԼՀ-ի հետ
Այսօր Orange Արմենիան ստորագրեց հնգամյա համագործակցության հուշագիր Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի հետ, որի շրջանակներում համալսարանի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի լավագույն մասնագետները վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաև համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն:
«Որպես երկրում կարևոր տնտեսական դեր ունեցող ընկերություն և առաջատար գործատու` մեր կորպորատիվ պատասխանատվությունն է նաև կառուցել կամուրջներ կրթական հաստատության և աշխատանքային աշխարհի միջև: Ուրախ ենք այս համագործակցության համար, որը թույլ է տալու բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում, ինչպես նաև ընդունել մեզ մոտ ուսանողների, որոնք ոչ միայն եվրոպական բիզնես միջավայրում կկատարեն իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, այլ նաև հետագայում կկարողանան ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ, նաև մեր ընկերությունում»,- ասաց Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Այսօր համալսարանում նաև տեղի ունեցավ անվճար Wi-Fi անկյան պաշտոնական բացումը, որի շնորհիվ բուհի ուսանողներն ու դասախոսները կկարողանան օգտվել իրենց բուհի ամենամարդաշատ վայրում տեղադրված անվճար Orange wi-fi ինտերնետից:

Today Orange Armenia signed a five-year partnership agreement with the State Linguistic University after V.Brusov. As part of the partnership agreement, students of the University will be provided the chance to pass their internship at Orange and participate in the training and qualification courses organized for them by the best specialists working at the company, who will also provide consultancy services to the University.
Bruno Duthoit, the CEO of Orange Armenia, said: “As a company having an important economic role in the country and as a leading employer, it’s part of our corporate responsibility to build bridges between the academic world and the world of working and building careers. We are happy for this cooperation, which will allow the use of our business experience in an academic establishment, as well as hosting at our company students who will not only start their work experience in a European workplace, but will later have more chances to get a job, including in our company”.
The inauguration of the free WiFi corner also took place today at the University, thanks to which students and professors will have free access to the internet in one of the most popular parts of the university.