Նոյեմբերի 1-30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 1150 անգամ
Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. նոյեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1150 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 950 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում: Հայտնում են ՀՀ ՊՆ մամլո ծառայությունից:

At the Armenian and Azerbaijani contact line the Azerbaijani side has violated the ceasefire regime for more than 1150 times from November 1 to November 30.
More than 200 cases of ceasefire regime violations have been recorded by the Azerbaijani side at the Armenian contact line.
According to the information received from the NKR defense army during the above mentioned period of time Azerbaijan has violated the ceasefire regime for 950 times.
Azerbaijan has used different weapons, snipers in that number.
The Armenian armed forces strictly preserve the ceasefire regime and take up steps only in extreme necessity.