«Ադրբեջանցիներն այն տրամադրությունը չունեն, ինչ քարոզում է Ալիևը»
«Ադրբեջանի քաղաքական էլիտան պատանդ է մեկ մարդու կլանի ձեռքին։ Պետական քարոզչությունը միտված է պաշտպանելու այդ մեկ մարդու կլանի շահերը»,- այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում խոսելով Բաքվում տեղի ունեցած Եվրանեսթի լիագումար նիստի տպավորություններից` ասաց հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչ, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա նշեց, որ Ալիևի ելույթը, ինչպես նաև իրենց շփումները սովորական ադրբեջանցիների հետ փաստում են մի բան, որ Ադրբեջանում տարվում է ապակատեղեկատվություն տարածելու քաղաքականություն, որը մեկ մարդու քաղաքականությունն է։
«Մարդիկ բացարձակապես այն տրամադրությունը չունեն, ինչ-որ քարոզում ու ներկայացնում է Իհլամ Ալիևը»,- ասաց Ն. Զոհրաբյանը։
Անդրադառնալով Ալիևի ճառի թեմային, պատգամավորը նշեց, որ նիստին մասնակից եվրոպացիներն ուղղակի ապշած են Ալիևի «անդաստիարակ ու անտակտ ելույթով»։
«Սակայն, չնայած դրան, նրանցից ոչ մեկը համարձակություն չունեցավ այդ մասին բարձրաձայնել Եվրանեսթի ամբիոնից»,- ընդգծեց Ն. Զոհրաբյանը։

Azerbaijani do not have the disposition that Aliev propagates
“The political elite of Azerbaijan is a hostage in the hands of clan that belongs to one person. The state propaganda is tended to protect the interests of the clan of that one person,” said PAP MP Naira Zohrabyan who was involved in the Armenian delegation of the Euronest plenary session in Baku.
She mentioned that Aliev’s speech, as well as the contacts with ordinary Azerbaijani proved that the Azerbaijani have adopted the policy of disseminating disinformation which is a policy of one person.
“People there do not have the disposition which Ilham Aliev presents and propagates,” N. Zohrabyan said.
Coming to the subject of Aliev’s speech the MP mentioned that the Europeans participating in the session were astonished with the “ill-bred and tactless speech” of the president.
“However, despite this, none of them risked to mention about it from the Euronest tribune,” noticed N. Zohrabyan.