ՀՀ նախագահն ընդունել է Մարեկ Բելկային
Ընդգծելով հայ-լեհական կանոնավոր զարգացող հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ Հանրապետության ղեկավարն այդ գործում կարևորել է երկկողմ բարձաստիճան փոխայցելությունները և հույս հայտնել, որ Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահի այցը կնպաստի առևտրատնտեսական և ֆինանսական ոլորտներում երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանը:
Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահ Մարեկ Բելկայի խոսքով, Հայաստանի կենտրոնական և Լեհաստանի ազգային բանկերի միջև փորձի և տեղեկատվության փոխանակումը լավ հիմքերի վրա է դրված, ինչը, հանդիպման մասնակիցների հավաստմամբ, շատ կարևոր է եվրոպական ինտեգրման ուղին որդեգրած Հայաստանի ֆինանսական համակարգի առավել կատարելագործման համար:
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները քննարկել են նաև տարբեր բնագավառներում երկու երկրների երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցության խորացմանն ու ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր:

RA President received Marek Belka
Stressing the stable progress in the Armenian – Polish relations the head of the country has attached importance to the bilateral exchange visits and has hoped that the visit of the head of the National Bank of Poland will stimulate the trade and economic relations and development and deepening the cooperation between the two countries.
According to Marek Belka, President of the National Bank of Poland the exchange of experience and information between Armenian Central and National Polish banks is on good bases, which according to them is very important factor for Armenia which is on its way to European integration.
At the meeting the two have also discussed issues concerning the deepening and strengthening the bilateral and multilateral cooperation of the two countries in different areas, the RA President’s press office reports.