Նեպալի վարչապետը կգիշերի գյուղում
Նեպալի վարչապետ Բաբուրամ Բխատարայը հայտարարել է, որ գիշերելու է գյուղում`  հասարակ մարդկանց մոտ, մինչև չիմանա նրանց բոլոր խնդիրները, գրում է BBC: Կառավարության լրատվության բաժնի տեղեկացմամբ, վարչապետը մտադիր չէ սահմանափակվել այսքանով և ամիսը մեկ գիշերելու է գյուղում, մինչև նոյեմբեր ամսին նշանակված համազգային ընտրությունները:
Չորեքշաբթի գիշերը վարչապետը գիշերել է առաջին գյուղում, որը գտնվում է մայրաքաղաքին մոտ գյուղական տարածքում:
Նշենք, որ հունիսի 9–ին Նեպալում 20000 մարդ դուրս են եկել փողոց` պահանջելու նրան հրաժարվել պաշտոնից, քանի որ նա չի կարողացել հաղթահարել ճգնաժամը երկրում: Վարչապետն իր հերթին նշել է, որ շուտով լքելու է պաշտոնը, քանի որ անցել է ընդդիմադիրների բանակը և այժմ պայքարելու է վարչապետի պաշտոնի համար:
Ճգնաժամի և բնակչության անվստահության պատճառն այն է, որ այս տարվա մայիսին երկրում ճգնաժամը նորից սրվել է, իսկ կառավարությունը չի կատարել սահմանադրություն ստեղծելու իր խոստումը մինչև մայիսի 31-ը: Այս ժամկետը ավելի վաղ բազմիցս տեղափոխվել է:
Շատ նեպալցիներ հիասթափված են նրանով, որ կառավարությունը ընդդիմադիրների հետ շուրջ 10 տարի տևած պայքարից հետո չեն լուծում երկրի առանցքային խնդիրները:

Nepali PM plans to pass nights in rural regions
Prime Minister of Nepal Baburam Bhattarai plans monthly overnight stays in the country's rural regions in order to keep himself well-informed about the people's concerns, the Himalayan Times reported.
"The Prime Minister will visit a different rural area every month to interact with local representatives of political parties, civil society, social workers and local organizations," his office said in a statement.
"The prime minister decided to visit at least one village in a month to have firsthand experience about people's problems at the grassroots and collect their feedback," the PM's aide Bishwodeep Pandey said.
During his stay, the PM will hold interaction with people from different occupations and listen to their grievances and complaints, and seek their feedback.
The PM wants to become "a people's PM" so he decided to hold interaction with the public, said Pandey.