Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բուխարեստ
Հունիսի 15-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար, ԱՄՀ կառավարիչ Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բուխարեստ (Ռումինիա)՝ մասնակցելու հունիսի 15-17-ը կայանալիք Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցչական հանդիպմանը: Պատվիրակության կազմում է նաև ՀՀ ԿԲ նախագահ, ԱՄՀ փոխկառավարիչ Արթուր Ջավադյանը:
Հունիսի 15-16-ը Բուխարեստում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀԲ փոխնախագահ Ֆիլիպ Լե Ուերուի, ՀԲ գործադիր տնօրեն Րուդ Թրեֆերսի և ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Մեննո Սնելի հետ: Կքննարկվեն երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:

Делегация во главе с Ваче Габриеляном отбыла в Бухарест
Делегация во главе с исполняющим обязанности министра финансов Ваче Габриеляном отбыла сегодня в Бухарест для участия 15-17 июня во встрече управляющих Представительской группы Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ).
Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в составе армянской делегации находятся также глава Центрального банка Армении Артур Джавадян.
Делегация Армении встретится в Бухаресте15-16 июня с вице-президентом Всемирного банка по Европе и Центральной Азии Филиппом Ле Уэру, исполнительным директором группы ВБ Рудом Треферсом и исполнительным директором МФВ Менно Анели. В ходе встреч будут обсуждаться вопросы развития двустороннего сотрудничества.