Հանրապետության տարածքի մեծ մասում եղանակը կպայմանավորվի բարձր ճնշման դաշտով: Այս գիշեր անձրև կդիտվի Լոռիում և Տավուշում, հուլիսի 19-ին կեսօրին մոտ կդիտվի ամպամածության ավելացում, գրեթե ողջ տարածքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, /տեղումները համեմատաբար զգալի կլինեն արևելյան շրջաններում/, քամի 15-18մ/վ, կարկուտի փոքր հավանականություն կա արևելյան շրջաններում:
Օդի ջերմաստիճանն ամպամածությամբ պայմանավորված մի փոքր կնվազի: Արարատյան դաշտում մեծ մասամբ կդիտվի արևային եղանակ, ցերեկը հնարավոր է կարճատև անձրև, ստվերում սպասվում է մինչև +35:
Գեոմագնիսական դաշտն անկայուն է, սրտանոթային խնդիրներ ունեցողներին այսպիսի օրերին խորհուրդ է տրվում զերծ մնալ ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությունից, հետևել առողջությանը:
Meteo-tv-ի փոխանցմամբ, Երևանում հուլիսի 19-ին կգերակայի առանց տեղումների եղանակը, սակայն ցերեկը տեղ-տեղ հնարավոր է կարճատև անձրև, հնարավոր է քամի 7-12մ/վ:

В Армении температура воздуха понизится на 2-3 градуса
Сегодня в большей части территории республики погода будет обусловлена полем повышенного давления. 19 июля будет наблюдаться увеличение облачности, практически во всех областях Армении ожидаются дождь и гроза, скорость ветра достигнет 15-18 метров в секунду. В восточных районах есть небольшая вероятность града.
Температура воздуха незначительно понизится. В большей части Араратской долины будет наблюдаться солнечная погода, днем возможен кратковременный дождь, температура воздуха составит +35 градусов, геомагнитное поле будет неустойчивым.
Как сообщает Meteo-tv, в Ереване 19 июля ожидается преимущественно погода без осадков, днем местами возможен кратковременный дождь, усиление ветра до 7-12 метров в секунду. Температура воздуха составит днем +32+34, а вечером – +27+29 градусов.