Մանուկյանը` Սիրունյանին. «Մեկնաբանություն չունեմ տալու, մերսի»
Բազմաթիվ փորձերից հետո վերջապես կապ հաստատեցինք ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանի հետ` պարզելու, թե իսկապե՞ս չի ցանկանում, որ ՀՀ ՆԳՆ նախկին նախարար Վանո Սիրադեղյանը վերադառնա Հայաստան, ինչպես այսօր հայտարարել էր նրա թիկնազորի նախկին պետ Սուրեն Սիրունյանը:
Ա. Մանուկյանը նախ զարմացավ, ապա` հարցուփորձ արեց, թե ո՞վ է և ի՞նչ է ասել, ապա մեր թղթակցից լսելով Սիրունյանի տեսակետը ասաց.
«Մեկնաբանություն չունեմ տալու, մերսի»:
Նշենք, որ այսօր ՀՀ ՆԳ նախկին նախարար Վանո Սիրադեղյանի թիկնազորի նախկին պետ Սուրեն Սիրունյանն ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը և վարչության այլ անդամներ «սրտանց ցանկանում են» իրենց կուսակցական ընկերոջ վերադարձը:

After many attempts we at last reached the ANM chairman Aram Manukyan in order to find out whether he really wants to see the former Minister of RA Internal Affairs Vano Siradeghyan returning to Armenia, as his former head of the Guard Suren Sirunyan had reported.
A. Manukyan got surprised at first, then asked who and what had said, then learning about Sirunyans viewpoint from our correspondent said, “I have no comments, thanks.”
Today during the press conference the former head of Vano Siradeghyan’s Guard Suren Sirunyan said during the press conference that Aram Manukyan and other members of the party “cordially wish to see” their friend is back.