ՊՆ. Ադրբեջանը ներքին սպառման համար նման տեղեկություններ է շրջանառում
«Վերջին օրերին, ՀՀ զինված ուժերի կողմից հակառակորդին լռեցնելուն ուղղված գործողությունների իրականացման արդյունքում ադրբեջանական կողմը կորուստներ է գրանցել: Իր կորուստները արդարացնելու համար վերջինս ներքին սպառման համար նման տեղեկություններ է շրջանառում: Ադրբեջանն ուղղակի ապատեղեկատվություն է տարածում»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկություններն այն մասին, թե վերջին շաբաթվա ընթացքում հայկական կողմը 7 կորուստ է գրանցել, ևս 4-ը վիրավորվել են, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին, Ադրբեջանի հատուկ ստորաբաժանումները` դիվերսիոն խմբերը, դիպուկահարները, հայ-ադրբեջանական զորքերի սահմանագծի և ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում կտրուկ ակտիվություն է դրսևորում, ինչի արդյունքում երկուստեք զոհեր և վիրավորներ են գրանցվել:

МО: Азербайджан пускает в оборот информацию для внутреннего потребления
«За последние дни в результате осуществленных вооруженными силами Армении действий с целью заставить противника замолчать, азербайджанская сторона зафиксировала потери. Чтобы оправдать понесенные потери азербайджанская сторона пускает в оборот подобную информацию для внутреннего потребления. Распространенные азербайджанскими СМИ сведения не соответствуют действительности», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя распространенные азербайджанскими СМИ сведения, будто «за последнюю неделю были убиты 7, ранены 4 военнослужащих армянской армии».
Он подчеркнул, что МО Армении, в отличие от Азербайджана, должным образом извещает общественность о зафиксированных инцидентах и потерях
Напомним, что в последние дни на различных участках линии соприкосновения армянских и азербайджанских сил, а также карабахских и азербайджанских сил наблюдается резкая активизация спецподразделений, диверсионных групп, снайперов ВС Азербайджана, в результате чего зафиксированы убитые и раненые с обеих сторон.