Արմեն Մարտիրոսյան. Մեր դաշինքի որևէ անդամ բիզնես չի ունենա
«Բարև Երևան» դաշինքը Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցում է միայն մեկ համոզմամբ, որ մենք պետք է փոխենք կառավարման համակարգը: Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց Ավագանու ընտրություններում դաշինքի ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանը:
Շարունակելով խոսքը` նա նշեց, որ ներկայիս կառավարման համակարգը միտված է բացառապես մի քանի օլիգարխիների, մի քանի պաշտոնյաների շահերին:
Ա, Մարտիրոսյանը խոստացավ, որ եթե իրենց դաշինքը մեծամասնություն կազմի, ապա դաշինքի որևէ անդամ չի ունենա բիզնես, ինչպես նաև` «մեր քաղաքապետն ու քաղաքապետի բարեկամները չեն ունենա բիզնեսներ»:
Ա. Մարտիրոսյանը թվարկեց մի շարք ոլորտներ` տրոնսպորտային, կառուցապատման, որոնցում շատ արագ լուծումներ կտրվեն խնդիրներին:
«Մենք վերադարձնելու ենք այգիները, և անօրինական շինությունների սեփականատերերը պատժվելու են դատարանի առջև»,- ասաց Ա. Մարտիրոսյանը:

Hello Yerevan bloc’s purpose is to change management system
Hello Yerevan bloc of parties is running in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders with one conviction: to change the management system, the deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian, who tops Hello Yerevan bloc’s list of candidates, declared at the rally in Liberty Square of Yerevan today.
He said the current system is aimed at protecting the interests of a few oligarchs and several officials.
In the words of Armen Martirosian, if Hello Yerevan bloc of parties constitutes a majority in the Yerevan Council of Elders, none of its members will have his/her own business. “Our mayor and his relatives will not have a business,” Martirosian said.
He enumerated a number of spheres such as transport and planting of greenery where problems can be solves quite rapidly.“We are going to return the gardens and parks to the capital city. Proceedings will be initiated against the owners of buildings constructed without authorization,” Armen Martirosian said.