Արմեն Մարտիրոսյան. Մեր դաշինքի որևէ անդամ բիզնես չի ունենա
«Բարև Երևան» դաշինքը Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցում է միայն մեկ համոզմամբ, որ մենք պետք է փոխենք կառավարման համակարգը: Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց Ավագանու ընտրություններում դաշինքի ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանը:
Շարունակելով խոսքը` նա նշեց, որ ներկայիս կառավարման համակարգը միտված է բացառապես մի քանի օլիգարխիների, մի քանի պաշտոնյաների շահերին:
Ա, Մարտիրոսյանը խոստացավ, որ եթե իրենց դաշինքը մեծամասնություն կազմի, ապա դաշինքի որևէ անդամ չի ունենա բիզնես, ինչպես նաև` «մեր քաղաքապետն ու քաղաքապետի բարեկամները չեն ունենա բիզնեսներ»:
Ա. Մարտիրոսյանը թվարկեց մի շարք ոլորտներ` տրոնսպորտային, կառուցապատման, որոնցում շատ արագ լուծումներ կտրվեն խնդիրներին:
«Մենք վերադարձնելու ենք այգիները, և անօրինական շինությունների սեփականատերերը պատժվելու են դատարանի առջև»,- ասաց Ա. Մարտիրոսյանը:

Цель союза партий «Здравствуй, Ереван» – изменить систему управления
Союз партий «Здравствуй, Ереван» участвует в предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана с одним убеждением – изменить систему управления. Об этом заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян, возглавляющий предвыборный список союза партий «Здравствуй, Ереван».
Он отметил, что нынешняя система управления нацелена исключительно на защиту интересов нескольких олигархов, нескольких должностных лиц.
По словам А.Мартиросяна, если союз партий «Здравствуй, Ереван» составит большинство в Совете старейшин Еревана, то ни один из его членов не будет иметь бизнеса. «Наш мэр и его родственники не будут иметь бизнеса», - отметил А.Мартиросян.
Он перечислил ряд сфер – транспорт, озеленение, в которых довольно быстро можно достичь решения проблем.
«Мы собираемся вернуть столице сады и парки, владельцы незаконных строений будут привлечены к ответственности в суде», - сказал Армен Мартиросян.