Կ. Սարիբեկյան. Թուրքիան սպառնալիք է տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար
Պատմությունը ցույց է տալիս, որ Թուրքիան ցանկացած առիթի դեպքում` իր սև գործն անում է, ու իրականում այդ երկիրն իր դեմքը չի փոխել: Թուրքիան սպառնալիք է տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար: Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով Սիրիական Քեսաբ հայկական բնակավայրում հայերի տեղահանություններին, ասաց ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Կարեն Սարիբեկյանը:
Նրա խոսքով` մարդու իրավունքներից խոսող միջազգային հանրությունն այս օրերին լռության է մատնում այն, ինչ տեղի է ունենում ոչ միայն Քեսաբում, այլև առհասարակ Սիրիայում, երբ թուրքերը, օգտվելով հարմար իրադրությունից, սադրանքներ են հրահրում:
«Թուրքիան փաստացի միջամտում է Սիրիայի ներքին գործերին, ավելին` իր գործողություններով կանաչ լույս վառում ծայրահեղականների, ահաբեկչական կազմակերպությունների համար, սակայն քաղաքակիթ աշխարհը շարունակում է լռել»,- հավելեց պատգամավորը:

“History shows that Turkey does its black deed when occasion offers and that in reality this country has not changed. Turkey poses a threat to all the regional countries,” Armenian parliamentary deputy, member of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Karen Saribekian told Aysor.am when speaking about the events in Syrian town of Kesab.
In his words, the international community that raises human rights issues currently keeps silent not only about the ongoing events in Kesab, but also in Syria when the Turks have seized the opportunity, provoking such a situation.
“In fact, Turkey is interfering in Syria’s internal affairs. Moreover, Turkey’s actions contribute to activities of radicals, terrorist organizations, but the civilized world remains silent,” Saribekian said.