Կ. Սարիբեկյան. Թուրքիան սպառնալիք է տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար
Պատմությունը ցույց է տալիս, որ Թուրքիան ցանկացած առիթի դեպքում` իր սև գործն անում է, ու իրականում այդ երկիրն իր դեմքը չի փոխել: Թուրքիան սպառնալիք է տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար: Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով Սիրիական Քեսաբ հայկական բնակավայրում հայերի տեղահանություններին, ասաց ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Կարեն Սարիբեկյանը:
Նրա խոսքով` մարդու իրավունքներից խոսող միջազգային հանրությունն այս օրերին լռության է մատնում այն, ինչ տեղի է ունենում ոչ միայն Քեսաբում, այլև առհասարակ Սիրիայում, երբ թուրքերը, օգտվելով հարմար իրադրությունից, սադրանքներ են հրահրում:
«Թուրքիան փաստացի միջամտում է Սիրիայի ներքին գործերին, ավելին` իր գործողություններով կանաչ լույս վառում ծայրահեղականների, ահաբեկչական կազմակերպությունների համար, սակայն քաղաքակիթ աշխարհը շարունակում է լռել»,- հավելեց պատգամավորը:

Карен Сарибекян: Турция представляет угрозу для всех стран региона
«История показывает, что Турция при любом удобном случае делает свое черное дело, и эта страна, на самом деле, не изменилась. Турция представляет угрозу для всех стран региона», - заявил Aysor.am депутат парламента Армении, член постоянной комиссии по вопросам обороны, национальной безопасности и внутренним делам Карен Сарибекян, говоря о событиях в сирийском Кесабе.
По его словам, поднимающее вопросы прав человека международное сообщество сегодня молчит о происходящих событиях не только в Кесабе, но и в Сирии, когда турки, пользуясь удобным случаем, провоцируют ситуацию.
«Фактически, Турция вмешивается во внутренние дела Сирии. Более того, своими действиями способствует деятельности радикалов, террористических организаций, однако цивилизованный мир продолжает молчать», - сказал К.Сарибекян.