Ծառուկյանի խոսնակը՝ քառյակի առաջնորդների հնարավոր հանդիպման մասին
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը երեկ տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է, որ եթե անհրաժեշտություն լինի, քառյակի առաջնորդները կհանդիպեն. «Կարծում եմ` նման հանդիպման անհրաժեշտություն կառաջանա»:
Արդյոք դրա անհրաժեշտությունը այս պահին տեսնո՞ւմ է Գագիկ Ծառուկյանը, եթե այո, ապա որտեղ և ի՞նչ ֆորմատով` «Իրավունքը» փորձել է ճշտել ԲՀԿ առաջնորդի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանից, ով փոխանցել է, որ իրենց կուսակցության առաջնորդը ցանկացած պահի պատրաստ է գործընկեր կուսակցությունների առաջնորդների հետ հանդիպել, որոնց հետ ունի բարեկամական հարաբերություններ.
«Չորս առաջնորդների հանդիպման անցկացման համար Գագիկ Ծառուկյանի կողմից որևէ խոչընդոտ չկա»,-ըստ թերթի՝ ասել է Ի.Տոնոյանը:

«Иравунк»: Царукян готов к встрече с главами парламентской четверки
Вчера руководитель фракции «Наследие» Рубен Акопян заявил, что в скором времени может появиться необходимость встречи руководителей четверки некоалиционных парламентских фракций.
Газета «Иравунк» попыталась выяснить у пресс-секретаря главы партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, видит ли он такую необходимость. По словам Иветты Тоноян, Г.Царукян в любой момент готов встретиться с руководителями партий, с которыми имеет дружественные отношения.
«Со стороны Гагика Царукяна нет каких-либо препятствий для организации этой встречи», - сказала И.Тоноян.