Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Ջոն Հեֆերնի հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Ջոն Հեֆերնին պաշտոնավարման ընթացքում կատարած աշխատանքի ու ակտիվ համագործակցության համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ: Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել դեսպանի անձնական ներդրումը հայ-ամերիկյան կապերի սերտացման և համատեղ ծրագրերի իրականացման գործում, ինչի արդյունքում երկկողմ հարաբերություններում էական առաջընթաց է արձանագրվել: Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ ԱՄՆ-ն կարևոր գործընկեր է մեր երկրի համար, և Հայաստանը բարձր է գնահատում անկախության հռչակումից ի վեր ԱՄՆ-ի կառավարության կողմից շարունակական ֆինանսական և տեխնիկական օժանդակության տրամադրումը:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին կառուցողական համագործակցության համար, արդյունավետ համարել մեր երկրում պաշտոնավարման տարիները և նշել, որ կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամն ու սիրով կպահպանի կապերը մեր երկրի ու ժողովրդի հետ: Ջոն Հեֆերնը համոզմունք է հայտնել, որ հայ-ամերիկյան կապերն այսուհետ ևս դինամիկ կզարգանան` ընդգծելով, որ ԱՄՆ-ն կարևորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև ընթացիկ ծրագրերի շուրջ:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received U.S. Ambassador to Armenia John Heffern who is completing his diplomatic mission in Armenia, the press office of the government said.
The prime minister thanked John Heffern for the work and active cooperation during his tenure and wished success in his future activities. He appreciated highly the ambassador’s personal contribution to the establishment of closer bilateral ties and the implementation of joint programs, thanks to which progress has been made in Armenia-U.S. relations. According to H. Abrahamyan, the U.S. is an important partner for our country and Armenia values the continued financial and technical assistance the U.S. government has provided to Armenia since its independence.
The ambassador thanked the prime minister for constructive cooperation. He considered the years of his tenure in Armenia effective and said he will remain a friend of Armenia and retain his ties with Armenia and the Armenians. John Heffern expressed confidence that Armenian-American links will continue developing dynamically, stressing that the U.S. is interested in deepening the relations with Armenia.
The interlocutors exchanged ideas about the expansion of bilateral cooperation, and the current programs.