Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է նույն օրը Ստեփանակերտում մեկնարկած «Արցախի ազատամարտիկների միության» 6-րդ համաժողովին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշպատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ելույթում Արցախի նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել ազատամարտի վետերանների և կազմակերպության դերակատարությունը պետականաշինության ու մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործընթացում: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ազատամարտիկների առողջության պահպանմանը, սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված աշխատանքները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Բ. Սահակյանը նաև պետական պարգևներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР вручил государственные награды группе воинов-освободителей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял участие в стартовавшем в Степанакерте 6-ом съезде «Союза воинов-освободителей Арцаха». Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем выступлении глава государства высоко оценил роль ветеранов освободительной борьбы и самой организации в процессе государственного строительства и социально-экономического развития республики. Бако Саакян подчеркнул, что меры по охране здоровья и улучшению социально-бытовых условий воинов-освободителей постоянно находятся в центре внимания властей.
Президент также вручил государственные награды группе воинов-освободителей.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, министр обороны Мовсес Акопян, другие должностные лица.