ՊՆ կենտրոնական պարենային բազայում պաշտոնապես բացվեց սառնարանային նոր համալիր. Լուսանկարներ
Այսօր ՊՆ կենտրոնական պարենային բազայում պաշտոնապես բացվեց սառնարանային նոր համալիր` հագեցած միջազգային չափանիշներին համապատասխանող արդի տեխնոլոգիաներով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Բացման արարողությանը ներկա էր նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Պաշտոնական բացումից հետո պաշտպանական գերատեսչության բարձրաստիճան ներկայացուցիչները շրջեցին նոր շահագործման հանձնված շինության տարածքում: Պաշտպանության նախարարին ներկայացվեցին սառնարանային համալիրի հնարավորությունները:
Բարձր տարողունակություն, նոր սառցարաններ, սառնարանային սարքավորումներ, ջերմակարգավորիչներ, ցանցադարակներ, հոսանքի ավտոմատ գեներատորներ. սրանք նոր սառնարանային համալիրի հնարավորությունների ու ենթակառուցվածքների միայն մի մասն են, որոնք ընդհանուր առմամբ հնարավորություն կտան պարզեցված և արդյունավետ գործառնական սխեմայի միջոցով մշտապես վերահսկել զինված ուժերին մատակարարվող սննդամթերքի որակն ու պահպանման պայմանները, արդյունավետ կազմակերպել մթերքի մատակարարումը զորամասերին` հնարավորինս նվազագույնի հասցնելով կորուստները:

На продовольственной базе Минобороны Армении открыт новый холодильный комплекс
Сегодня на центральной продовольственной базе министерства обороны Армении состоялась церемония открытия нового холодильного комплекса, который оснащен соответствующим международным стандартам современным оборудованием.
Как передает пресс-служба ведомства, на мероприятии присутствовал министр обороны Армении Сейран Оганян. Он осмотрел новый комплекс, ознакомился с его возможностями.
Согласно информации, эксплуатация построенного по новейшим технологиям комплекса позволит по упрощенной, эффективной и практичной схеме постоянно контролировать качество и условия содержания поставляемого армии продовольствия, успешно организовывать снабжение воинских частей, минимизировав потери.