ՊԲ. Հակառակորդը 8 դիվերսիոն փորձ է ձեռնարկել. Հայկական կողմն ունի մեկ զոհ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նույն ժամանակահատվածում շփման գծի տարբեր հատվածներում ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվել են 8 հետախուզադիվերսիոն գործողությունների փորձեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և կորուստներ կրելով հետ են շպրտվել:
Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման արդյունքում՝ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Սուրեն Խաչիկի Փիլոսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ս. Փիլոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

Azerbaijan makes 8 subversive reconnaissance attempts
The Azerbaijani armed forces made eight attempts of subversive reconnaissance actions in various directions of the Line of Contact with the armed forces of Nagorno Karabakh on January 19 and the night of January 20.
All the attempts were foiled, and the enemy was thrown back to the previous positions and suffered losses, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Armenian serviceman Suren Pilosyan, 20, was killed as a result of a ceasefire violation by Azerbaijan.
Besides, on January 19 and the night of January 20, Azerbaijani troops violated the ceasefire about 220 times, with over 2,000 shots fired from guns of various calibers at Armenian frontline positions.