ՊԲ. Հակառակորդը 8 դիվերսիոն փորձ է ձեռնարկել. Հայկական կողմն ունի մեկ զոհ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Նույն ժամանակահատվածում շփման գծի տարբեր հատվածներում ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվել են 8 հետախուզադիվերսիոն գործողությունների փորձեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և կորուստներ կրելով հետ են շպրտվել:
Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման արդյունքում՝ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Սուրեն Խաչիկի Փիլոսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ս. Փիլոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

Азербайджан предпринял 8 попыток диверсионных действий
Вооруженные силы Азербайджана 19 января и в ночь на 20 января предприняли восемь попыток диверсионно-разведывательных действий по различным направления линии соприкосновения с ВС Нагорного Карабаха.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, все попытки были пресечены, а противник, понеся потери, был отброшен на исходные позиции.
В результате нарушения Азербайджаном режима перемирия с армянской стороны убит 20-летний военнослужащий Сурен Пилосян.
Кроме того, 19 января и в ночь на 20 января ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 220 раз, из стрелкового оружия различного калибра в направлении армянских позиций было произведено более двух тысяч выстрелов.