Բակո Սահակյան. Արցախի ժողովրդին ցնցել է Գյումրիում կատարված ողբերգությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված միջոցառմանը:
Միջոցառման սկզբում Նախագահը և ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Սերյոժա Ավետիսյանի հիշատակը: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի ժողովրդին ցնցել է Գյումրիում կատարված ողբերգությունը, և մենք ողջ հայության հետ միասին սգում ենք Ավետիսյանների մահը:
Արցախի նախագահ Սահակյանն ընդգծել է այս ծանր պահին հայության միասնության ու համախմբվածության անհրաժեշտությունը, ինչը ցանկացած փորձություն հաղթահարելու կարևոր գրավականներից է:
Անդրադառնալով դատական համակարգի աշխատողի օրվան` Բակո Սահակյանը նշել է, որ կայացած ու լիարժեք գործող դատական մարմինները ժողովրդավարական պետության և քաղաքացիական հասարակության կարևորագույն ինստիտուտներից են` հավելելով, որ դատավորների անաչառ աշխատանքով, բարձր բարոյական ու մասնագիտական հատկանիշներով է նաև մեծապես պայմանավորված արդարության պաշտպանության, իշխանությունների հանդեպ բնակչության վստահությունը:

Бако Саакян: Народ Арцаха потрясен трагедией, произошедшей в Гюмри
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял участие в мероприятии, посвященном Дню работника судебной системы.
Как сообщили в пресс-службе президента, присутствующие почтили минутой молчания память Сережы Аветисяна. Глава государства отметил, что народ Арцаха потрясен трагедией, произошедшей в Гюмри, и вместе со всем армянством скорбит о гибели семьи Аветисянов.
Президент Саакян отметил необходимость единства и консолидации всего армянства в этот тяжелый момент, что, по его словам, является важным залогом преодоления любого испытания.
Касаясь Дня работника судебной системы, Бако Саакян отметил, что полноценно действующие судебные органы являются одним из важнейших институтов демократического государства и гражданского общества, добавив, что защита правосудия, доверие населения к властям зависят в том числе от беспристрастной работы, высоких моральных и профессиональных качеств судей.