Արծրուն Հովհաննիսյան. Չենք թաքցնում, որ կանխարգելիչ գործողություններ ենք իրականացրել
Ցավակցելով ադրբեջանական զոհերի ընտանիքներին նրանց որդիների ադրբեջանական ղեկավարության ավանտյուրայի զոհը դառնալու կապակցությամբ, միաժամանակ որոշակի պարզաբանում տանք: Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այո մենք չենք թաքցնում, որ կանխարգելիչ գործողություններ ենք իրականացրել: Զոհվածների հարազատները կարող են սեփական Զինված Ուժերի հրամակազմից պարզաբանում պահանջեն, թե հունվարի 23-26-ը ի՞նչ ճակատագիր են ունեցել, Գյոալի-Գետաբեկի ուղղությամբ տեղակայված 812-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտանության տեղամասում, Զիվլյան-Դաշքեսան ուղղությամբ տեղակայված 191-րդ լեռնահրաձգային բրիգադի տեղամասում, Քեմերլիի ուղղությամբ տեղակայված 707-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի և Կիյամադդինլիի ուղղությամբ տեղակայված 161-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտպանության տեղամասում, ծառայող ավելի քան 15 զինծառայողները:
Հ.Գ. Ի դեպ Ադրբեջանի ՊՆ-ին խորհուրդ կտայինք տարբերել ականանետը նռնականետից, քանի որ ականանետի դեպքում զոհերն ու ավերածությունները լրիվ այլ կլինեին»,-  գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Арцрун Ованнисян: ВС Армении провели превентивные мероприятия
"Соболезнуя семьям азербайджанских военнослужащих в связи с тем, что они стали жертвами авантюры руководства Азербайджана, внесем, однако, некоторую ясность. Да, мы не скрываем, что осуществили превентивные действия", - написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
"Родные погибших могут потребовать о командующего состава азербайджанских ВС разъяснений о судьбе более 15 военнослужащих, проходящих службу в оборонительном участке 812-ой мотострелковой бригады, расквартированной в направлении Геалы-Гетабек, участке горнострелковой 191-ой бригады в направлении Зивлян-Дашкесан,  расположенных в направлении Кемерли 707-ой и направлении Киямаддинли 161-ой мотострелковых бригад", - отметил А.Ованнисян.