Երվանդ Զախարյանը հանդիպել է «Նաիրիտի» ներկայացուցիչներին
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն այսօր հանդիպել է «Նաիրիտ» գործարանի ներկայացուցիչների  հետ՝ նրանց խնդիրները մեկ անգամ ևս քննարկելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են նախարարության լրավական բաժնից:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Երվանդ Զախարյանը կրկին  տեղեկացրել է, որ աշխատավարձի գծով պարտքի մարման  խնդիրը հնարավոր կլինի լուծել «Նաիրիտի» գույքի այն մասի օտարման արդյունքում, որը հետագա  գործարկման ընթացքում գործարանին այլևս պետք չի գա։
Նախարարը նաիրիտցիներին խոստացել է նաև փետրվարի 2-ին գործարանում հանդիպել նրանց հետ  ու ներկայացնել  նրանց հուզող խնդիրների՝ աշխատավարձերի վճարման, պարտքի մարման ու «Նաիրիտի» հետագա գործարկման վերաբերյալ այդ պահի դրությամբ եղած տեղեկատվությունը:

Ерванд Захарян встретился с представителями завода «Наирит»
Министр энергетики и природных ресурсов Армении Ерванд Захарян встретился сегодня с представителями завода «Наирит», чтобы в очередной раз обсудить волнующие их вопросы. Об этом сообщает пресс-служба министерства энергетики и природных ресурсов Армении.
В ходе встречи министр Е.Захарян вновь сообщил, что вопрос погашения задолженности по зарплате можно будет решить в результате отчуждения той части имущества ЗАО «Завод Наирит», которая не будет нужна в ходе дальнейшего запуска завода.
Министр обещал представителям «Наирита» также встретится с ними 2 февраля на заводе и представить информацию по волнующим их проблемам – выплате зарплат, погашению задолженности и возможности дальнейшего запуска завода.