Քաղաքագետ. Հայաստանի ընդդիմադիր դաշտը կաթվածահար է
Կոմպրոմիս տեղի ունեցավ, սա կայուն կլինի, թե չէ, դեռ անհայտ է: Այս պահին ընդամենը  պետք է փաստել, որ կողմերը գնացել են փոխզիջման և հիմա ինչ որոշում  էլ կայացնեն,  շատ կարևոր է Հայաստանի հետագա առաջընթացի համար: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, խոսելով ՀՀԿ-ԲՀԿ հարաբերությունների մասին,  կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը:
«Մեր հասարակությանը թվում է, թե մեկ օրում և մեկ միտինգով բոլոր հարցերը կլուծվեն, սակայն այդպես չէ, և իրականությունն այլ է»,- ասաց քաղաքագետը:
ՀՀԿ-ականները, շարունակեց խոսքը նա, միանգամից հուժկու գրոհ սկսեցին, սկզբում այնպիսի տպավորություն էր, թե ՀՀԿ-ն որոշել է վերացնել ԲՀԿ-ական գործարարներին, իսկ այսօր արդեն նահանջել են:
Եզրափակելով խոսքը՝ քաղաքագետն ասաց,  որ ներկայում Հայաստանի ընդդիմադիր դաշտը կաթվածահար է, սակայն սխալ է արագ հայտարարություններ և վերլուծություններ անել:

Shirinyan: Opposition political field in Armenia is paralyzed
A compromise was reached between Armenia’s authorities and opposition, but it is not clear how long internal political stability will last, political scientist Levon Shirinyan told reporters today when speaking about the relationship between Republican Party of Armenia (HHK) and Prosperous Armenia Party (BHK).
“One can only say now that the sides reached a compromise and regardless of what decision they took, it will be of importance to further progress of Armenia,” Shirinyan said.
“Our public thinks that all problems can be solved in a day and during a rally, but the reality is different,” the political scientist added.
In his words, HHK immediately launched a sharp attack and at first the impression was that the ruling party decided to destroy businessmen members of BHK, but HHK has currently retreated.
The opposition political field of Armenia is now paralyzed, but one should not make hasty statements and analyses, Shirinyan said.