Սերժ Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Կատարի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Կատարի Պետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալի բին Համադ ալ-Սուլայթին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել նորանշանակ դեսպանին՝ հույս հայտնելով, որ պաշտոնավարման ժամանակաշրջանում նա ջանք չի խնայի Հայաստանի և Կատարի միջև համագործակցությունն ամրապնդելու և զարգացնելու համար: Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Ծոցի երկրների, այդ թվում` նաև Կատարի հետ հարաբերությունների զարգացումը: Ընդգծելով, որ Հայաստանի և արաբական մի շարք երկրների միջև ներկայիս արդյունավետ ու բազմաբովանդակ փոխգործակցությունը հիմնված է հայ և արաբ ժողովուրդների դարերից եկող անկեղծ բարեկամության վրա, Հանրապետության Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ այդ ամուր հիմքի վրա փոխշահավետ բոլոր ոլորտներում հաջողությամբ կարող են զարգանալ հայ-կատարական հարաբերությունները:
Դեսպան Ալի բին Համադ ալ-Սուլայթին հավաստիացրել է, որ կներդնի բոլոր ջանքերը` երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու և իր համոզմամբ, համագործակցության մեծ ներուժը լիարժեքորեն օգտագործելու համար:
Զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությունը, Հայաստանի և Կատարի միջև տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությունը խթանելու նպատակով իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնումը:

Ambassador of Qatar presents credentials to Armenian president
Ali Bin Hamad Al Sulaiti, the newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Qatar to the Republic of Armenia, today presented his credentials to President Serzh Sargsyan, according to the presidential press service.
Serzh Sargsyan said that Armenia attaches great importance to the deepening of relations with Gulf states, including Qatar. Stressing that the current effective and multifaceted cooperation between Armenia and a series of Arab countries has been rooted in an age-old and honest friendship between the Armenian and Arab peoples, the Armenian president expressed confidence that it could provide a firm foundation for Armenian-Qatari relations to successfully develop in all mutually beneficial spheres.
The interlocutors stressed the importance of the activities of the inter-governmental commission and the expansion of legal framework to encourage multi-sectoral collaboration between Armenia and Qatar.