ԵՄ դեսպանները հանդիպել են նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ
Ռազմավարական և ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի (ՌԱՀՀԿ) հիմնադիր, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանն այսօր մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիստեայի նախաձեռնած հանդիպմանը, որին ներկա են եղել նաև Հայաստանում հավատարմագրված՝ ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները, Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ քննարկման ընթացքում Հովհաննիսյանը և եվրոպացի դիվանագետները կարևորել են Եվրամիություն-Հայաստան հարաբերությունների խորացումը, բոլոր բնագավառներում հաստատված համագործակցության, վստահության և երկխոսության ամրապնդումը:
Անդրադարձ է եղել մասնավորապես երկրում իրականացվելիք բարեփոխումներին ԵՄ-ի կողմից ցուցաբերվող աջակցության արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող խնդիրներին, ինչպես նաև Հանրապետության ներքաղաքական ու ներհասարակական վերջին զարգացումներին:
Հանդիպման մասնակիցների հավաստմամբ՝ Եվրոպական միության հետ գործակցությունը Հայաստանի համար ռազմավարական նշանակություն և հետագա զարգացման մեծ ներուժ ունի:

The leader of Heritage Party Raffi Hovannisian attended today a meeting initiated by the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Traian Hristea. Among meeting participants were ambassadors of the EU members states accredited to Armenia, and Armenian parliamentary deputy Ms. Zaruhi Postanjyan, according to the press service of Heritage Party.
During the discussion R. Hovannisian and EU ambassadors attached importance to the deepening of EU-Armenia relations and the promotion of cooperation, trust and dialog in all the fields of cooperation.
The sides also addressed issues related to raising the efficiency of the European Union’s assistance to reforms in Armenia, as well as the latest internal political developments in the country.
The participants noted that cooperation with the EU is of strategic importance to Armenia and has development potential.