«Գելլափ Ինթերնեյշնլ». Եռյակի փլուզումը տեսանելի էր դեռ նոյեմբերին
Թեև ԱԺ ոչ իշխանական եռյակը, կարծես թե, նոր է կնքել իր մահկանացուն, այդուհանդերձ հանրությունը նման ավարտը վաղուց էր կանխատեսել: Այս մասին այսօր հայտարարեց «Գելլափ Ինթերնեյշնլ Ասոցիացիայի» Հայաստանում ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը` ներկայացնելով նոյեմբերին ՀՀ 1067 բնակչի շրջանում անցկացված հարցման արդյունքները:
Ըստ այդմ, հարցվածների 40 տոկոսը դեռ նոյեմբերին կարծիք է հայտնել, որ եռյակը մոտ ապագայում դատապարտված է  փլուզման, 25 տոկոսը կարծիք հայտնել, որ եռյակի հանրահավաքները գնալով կդառնան ավելի սակավաթիվ, թեև 20 տոկոսն էլ նշել է, որ ձևաչափը կշարունակի պարբերաբար հանրահավաքներ կազմակերպել, իսկ 11 տոկոսի կարծիքով էլ`  հանրահավաքների արդյունքում իշխանությունները բանակցություններ կվարեն եռյակի հետ ու ըստ այդմ կառաջարկվի իշխանական լծակներ:
Ա.Նավասարդյանը տեղեկացրեց, որ հարցվածների 9 տոկոսը եղել է այն կարծիքին, որ եռյակի բազմամարդ հանրահավաքները իշխանությանը հրաժարական տալ կստիպեն, իսկ 6 տոկոսը ընդհանրապես այն կարծիքին է եղել, որ այդ ամենի արդյունքում իշխանությունները բանակցություններ կառաջարկեն, բայց եռյակը չի համաձայնվի ու կմերժի նրանց:
Հարցվածների 61 տոկոսը կարծիք է հայտնել, որ եռյակում ֆինանսական առաջնորդը հանդիսացել է «Բարգավաճ Հայաստանը», բացի այս` գաղափարական լիդերությունն էլ, ըստ հարցվածների, եղել է ԲՀԿ-ինը` 35 տոկոսն է այդ կարծիքին եղել: Ամենից թույլ դիրքերն ունեցել է «Ժառանգությունը», որին գաղափարական առաջնորդ է համարել հարցվածների միայն 9 տոկոսը, իսկ ֆինանսական առաջնորդի դերում տեսել է հարցվածների միայն 3 տոկոսը: Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ին, ապա վերջինիս գաղափարական առաջնորդ է համարել հարցվածների միայն 15 տոկոսը:

Gallup International: The public forecast breakup of non-coalition troika
Director of Gallup International Association’s Office in Armenia Aram Navasardyan said at a press conference today that Armenian residents forecast the breakup of the ‘troika’ of non-coalition parties long ago.
In November the organization carried out a poll among 1,067 Armenian residents. 40% of respondents said that the troika would break up in the near future, 25% said that rallies of the troika would gradually become smaller, and 20% said the troika would hold rallies regularly. According to 11%, as a result of rallies, the authorities would conduct negotiations with the troika which would be offered levers of power.
Navasardyan added that 9% of respondents believed that the troika’s rallies would result in the authorities’ resignation, while 6% said the troika would not agree to negotiate with the authorities.
61% said that Prosperous Armenia Party (BHK) was the financial leader of the troika, 35% described it as the ideological leader. Heritage Party and Armenian National Congress (HAK) were considered as the ideological leader only by 9% and 15% respectively.