ՀՀ արտգործնախարարն ընդունել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարին
Նախօրեին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Ալեքսեյ Մեշկովին, ով Երևան է ժամանել արտգործնախարարությունների միջև խորհրդակցությունների անցկացման կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գերատեսչությունների միջև հաստատված արդյունավետ փոխգործակցությունը, որը հայ-ռուսաստանյան դաշնակցային հարաբերությունների բաղկացուցիչ մասն է կազմում։ Նախարարը կարևորել է միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցությունը՝ ընդգծելով, որ անցյալ շաբաթ Մոսկվա կատարած իր այցելությունը լավ առիթ էր անդրադառնալու նաև այդ բնագավառում համագործակցության հարցերին։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ալեքսեյ Մեշկովը անդրադարձել է ԱԳՆ-ների միջև կայացած խորհրդակցությունների արդյունքներին։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել եվրոպական կազմակերպությունների շրջանակներում երկկողմ փոխգործակցության, եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի և Ռուսաստանի համագործակցության շուրջ։

Глава МИД Армении принял заместителя министра иностранных дел России
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял вчера заместителя министра иностранных дел России Алексея Мешкова, прибывшего в Ереван в связи с проведением консультаций между министерствами иностранных дел.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, приветствуя гостя, министр Налбандян высоко оценил установленное между внешнеполитическими ведомствами Армении и России эффективное взаимодействие, являющееся составной частью армяно-российских союзнических отношений. Министр отметил важность взаимодействия в рамках международных организаций, подчеркнув, что визит в Москву на прошлой неделе предоставил хорошую возможность для обсуждений вопросов сотрудничества также в этой области.
Поблагодарив за прием, Алексей Мешков коснулся результатов состоявшихся между министерствами иностранных дел консультаций.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями вокруг двустороннего взаимодействия в рамках европейских организаций, сотрудничества Армении и России с европейскими структурами.