«Twitter»-ում թուրք օգտատերերը պահանջում են Թուրքիայից արտաքսել հայ միգրանտներին
«Twitter» սոցիալական ցանցում վերջին օրերին թուրք օգտատերերի կողմից օգտագործվում է #ErmeniKaçaklarSınırdışıEdilsin հաշթեգը, որը թարգմանաբար նշանակում է «Արտաքսեք հայ ապօրինի միգրանտներին»: Այս մասին կարդում ենք ermenihaber.am-ում:
Նման հաշթեգով կարելի է հանդիպել այնպիսի ծայրահեղական, ռասիստական գրառումների ինչպիսիք են.
«Թուրքիայում ապօրինի գտնվող հայերը վայրկյան շուտ թող վտարվեն երկրից, «Թող գնան գրողի ծոցը բոլոր նրանք, ովքեր իրենց Հրանտ ու հայ են համարում»: «Ապրիլի 25-ի առավոտը թող չտեսնեն», «Թուրքիայում ապօրինի գտնվող հայերը թող արտաքսվեն ու դժոխք գնան»,
Նշյալ հաշթեգն ակտիվորեն տարածվում է Քեմալ Աթաթուրքի նկարներով ու խոսքերով: Հիմնական տարածողները թուրքական ծայարհեղ ազգայնամոլական «Գորշ գայլեր» խմբավորման անդամներն են կամ համակիրները: Հաշթեգը օգտագործվում է բոլոր հակահայկական և Հայոց ցեղասպանությունը հերքող գրառումներում:

Turkish Twitter users demand to expel Armenian migrants from Turkey
In these days, Turkish Twitter users are using the hashtag #ErmeniKaçaklarSınırdışıEdilsin, which translates as “expel illegal Armenian migrants.”
According to Ermenihaber.am, this hashtag is used in extremist and racist tweets such as “The Armenians who are in Turkey illegally must be expelled as soon as possible,” “Damn all who considers themselves Hrant and Armenian,” “Let them not see the morning of April 25,” “Armenians who are in Turkey illegally must be expelled and go to hell.”
This hashtag is actively spread with pictures and words of Kemal Ataturk. Members and supporters of the Grey Wolves Turkish nationalist organization are believed to be publishing such tweets.