Բակո Սահակյանը մասնակցել է ժենգյալով հացի փառատոնին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր  Ասկերանի շրջանի Ծաղկաշատ գյուղում ներկա է գտնվել ժենգյալով հացի փառատոնին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի նախագահ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ փառատոնը կդառնա ավանդական՝ այն արժևորելով ազգային սովորությունները պահպանելու ու տարածելու եւ զբոսաշրջությունը խթանելու տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday attended the Zhengyalov Hats Festival in Tsaghkashat village of Askeran region, the President’s press office reports.
President Sahakyan expressed hope that the festival will become traditional, and stressed its significance in terms of maintaining and disseminating national traditions and promoting tourism.
Chairman of the National Assembly Ashot Ghulyan, Deputy Prime Minister Artur Aghabekyan, other officials, guests from Armenia and abroad were also present at the event.