Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտում կառուցվող եկեղեցու շինհրապարակ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կառուցվող Աստվածամոր Սուրբ Հովանի Մայր տաճարի շինհրապարակ և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է եկեղեցու շրջակայքի բարեկարգման անհրաժեշտությունը՝ այն կարևորելով ֆունկցիոնալ և էսթետիկ տեսանկյուններից:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР посетил стройплощадку нового Кафедрального собора в Степанакерте
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня посетил стройплощадку возводимого в Степанакерте Кафедрального собора Покрова Св. Богоматери и ознакомился с ходом проводимых там работ. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства особо подчеркнул необходимость обустройства территории вокруг церкви, отметив важность этого с функционального и эстетического аспектов.
Президента сопровождали предводитель ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, министр градостроительства НКР Карен Шахраманян, мэр Степанакерта Сурен Григорян и другие должностные лица.