Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտում կառուցվող եկեղեցու շինհրապարակ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կառուցվող Աստվածամոր Սուրբ Հովանի Մայր տաճարի շինհրապարակ և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է եկեղեցու շրջակայքի բարեկարգման անհրաժեշտությունը՝ այն կարևորելով ֆունկցիոնալ և էսթետիկ տեսանկյուններից:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 24 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the construction site of the conciliar Church of the Intercession in capital Stepanakert and got acquainted with work carried out there.
The Head of the State highlighted the need for improving the surroundings of the cathedral, emphasizing it from functional and aesthetic perspectives.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan, Stepanakert mayor Souren Grigoryan and other officials accompanied the President.