Կառավարությունում քննարկվել է ՀԷՑ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել էներգետիկայի ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության ընթացքի և զարգացման վերաբերյալ քննարկում: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հայկական կողմից քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Իոսիֆ Իսայանը, ռուսական կողմից՝ ՌԴ տրանսպորտի նախարար, ՀՀ և ՌԴ միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Մաքսիմ Սոկոլովը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Քննարկվել են էներգետիկայի բնագավառում իրականացվող համատեղ ծրագրերը և փոխգործակցության խորացման հեռանկարային ուղղությունները: Անդրադարձ է կատարվել նաև «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակին:

В правительстве Армении обсудили ситуацию вокруг ЗАО «Электрические сети Армении»
В правительстве Армении сегодня состоялось обсуждение хода и развития армяно-российского сотрудничества в сфере энергетики. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
С армянской стороны в обсуждении приняли участие вице-премьер-министр, министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян, министр энергетики и природных ресурсов Ерванд Захарян, замминистра энергетики и природных ресурсов Иосиф Исаян, с российской стороны – министр транспорта РФ, председатель российской части Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Российской Федерацией Максим Соколов и другие должностные лица.
В ходе встречи стороны обсудили реализуемые в сфере энергетики совместные программы и перспективные направления углубления взаимодействия, а также обратились к ситуации, создавшейся вокруг ЗАО «Электрические сети Армении».