Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գագիկ Հովհաննիսյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախօրեին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը վերջին հրաժեշտն է տվել Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր լրագրող, ճանաչված շախմատային մեկնաբան Գագիկ Հովհաննիսյանին` նրա ընտանիքի անդամների, հարազատների, գործընկերների և բազմաթիվ շախմատասերների հետ միասին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը նաև ցավակացական հեռագիր է հղել Հովհաննիսյանների ընտանիքին. «Գագիկ Հովհաննիսյանն իր երկարամյա գործունեությամբ նպաստել է Հայաստանում շախմատի զարգացմանը, կրթել և դաստիարակել լրագրողների սերունդներ, եղել հայ շախմատի պատմության անխոնջ տարեգիրը:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում անվանի մտավորականի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին և գործընկերներին»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

President Serzh Sargsyan visited today Tigran Petrosian Chess House to say his last goodbye to the Executive Secretary of the Armenian Chess Federation, Gagik Hovhannisyan, Honorary Journalist of the Republic of Armenia and a famous chess commentator, together with his family members, colleagues and numerous chess fans.
The Armenian president has also sent a condolence letter to the Hovhannisyans: “With his long activities, Gagik Hovhannisyan contributed to the development of chess in Armenia, educated and raised up generations of journalists and was the tireless annalist of Armenian chess history.
I express my deepest sympathy to the eminent intellectual’s family, relatives, people and colleagues,” reads the president’s condolence letter.