Սեյրան Օհանյանն այցելել է առաջնագիծ
Հուլիսի 21-22 ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը այցելել է հարավ արևմտյան սահմանագոտու զորամասեր ու նախ և առաջ այցելել է առաջնագիծ, եղել տարբեր դիրքերում, տեղում ուսումնասիրել առաջնագծի օպերատիվ իրավիճակը, դիրքերում տեղի ունեցող մարտավարական և ծառայողական փոփոխությունները: Այս մասին տեղեկանում ենք Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից:
Ըստ այդմ, Սեյրան Օհանյանը իրեն ուղեկցող բարձրաստիճան հրամանատարների հետ քննարկել է մարտական ծառայության և կազմակերպչական հարցերի լայն շրջանակ, լսել նրանց զեկույցները, տվել համապատասխան հրահանգներ:
Նշենք, հուլիսի 21-ի ողջ օրվա ընթացքում Ադրբեջանի զինուժը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով:

Defense minister of Armenia inspects situation on the frontline, gives instructions
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited on July 21-22 the military units in the southeastern section. He went to frontline positions to inspect the situation and the tactical and official changes on army posts, the spokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook.
S. Ohanyan and high-ranking officers accompanying him discussed a wide range of organizational problems and combat patrol issues. The minister heard the reports of commanders and gave the relevant instructions.